Winyle z muzyką hip hopową — postaw na jakość dźwięku, którą pokochasz!

[Artykuł sponsorowany]

24.08.2022, 09:34, akt. 09:36


Winyle z muzyką hip hopową — postaw na jakość dźwięku, którą pokochasz!
Winyle z muzyką hip hopową — postaw na jakość dźwięku, którą pokochasz!

Dawno wyparte przez kasety, a następnie płyty CD, znów cieszą się ogromną popularnością. Płyty winylowe, bo o nich mowa, coraz chętniej wybierane są przez miłośników muzyki hip hopowej. Co sprawiło, że te czarne krążki wróciły do łask? Czy rzeczywiście warto wybrać je do swojej kolekcji zamiast niewielkich płyt CD? A jeśli tak, to czy ich dostępność na to pozwala? Chętnie odpowiemy na te pytania — koniecznie zajrzyj poniżej!

Winyle: dlaczego warto po nie sięgać?

Wielu melomanów twierdzi, że dźwięk wydobywający się z winyla jest nieporównywalnie lepszy niż ten z płyty CD. Istnieją jednak w świecie muzyki opinie przeciwników winyli mówiące o tym, że wynika to z sentymentu do gramofonów, a nie rzeczywistej jakości. Nie jest to jednak do końca prawdą — można bowiem wyłapać pewne różnice w dźwięku nagranym na CD i winyl. Wynika to z innych właściwości fizycznych winylu, a tym samym braku możliwości kompresji dynamiki utworu. To sprawia, że nośnik analogowy podlega innemu masteringowi, co przekłada się na możliwość wydobycia innego brzmienia danych utworów.

Płyta winylowa cechuje się więc odrobinę innym brzmieniem, często uważanym za głębszy, przyjemniejszy, ciekawszy. Za ich wyborem przemawiają także kwestie kolekcjonerskie. Winyle z muzyką hip-hop warto mieć w swoim domu — zachwycą Cię doskonałymi dźwiękami, ale i interesującymi okładkami, które z pewnością będą się świetnie prezentowały na półce, intrygując odwiedzających Cię gości.

Winyle z muzyką hip-hop — które wybrać do swojej kolekcji?

Rosnące od pewnego czasu zainteresowanie winylami sprawiło, że na rynku pojawiło się mnóstwo perełek z minionych lat, ale nie tylko. Wielu współczesnych artystów hip-hopowych postanowiło wydać swoje najnowsze single właśnie na tego typu nośniku muzycznym. Zastanawiasz się, które z nich wybrać do własnej kolekcji? Wiele wartych uwagi płyt winylowych z muzyką hip-hopową znajdziesz tu: https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/hip-hop-186.html. Zajrzyj na stronę Winylowni, a przekonasz się, jak duży wybór płyt na Ciebie czeka. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Klasyka hip-hopu na winylach, czyli must have na Twojej półce!

Trudno o lepszy wybór zakupowy do kolekcji niż kilka klasyków gatunku, dlatego też jako fan hip-hopu sięgnij po płyty winylowe od wykonawców uważanych za pierwszych przedstawicieli tego gatunku. Wśród najbardziej uznanych znajduje się m.in. zespół A Tribe Called Quest, którego winyl „The Antology” to must have w kolekcji hip-hopowych płyt analogowych. Warty uwagi jest także artysta Public Enemy i jedna z jego pierwszych płyt „It Takes A Nation Od Milions To Hold Us Back” czy duet Eric B. & Rakim oraz ich pierwsze wydawnictwo „Paid In Full”. Każdy z tych winyli przeniesie Cię w muzycznym czasie do początków hip-hopu i pozwoli na wsłuchanie się w jego korzenie.

Współczesny hip-hop na winylach

Poza klasykami, do winylowej kolekcji zdecydowanie warto dołączać najnowsze wydania muzyczne cenionych artystów. Masz swoich faworytów? W takim razie już z pewnością wiesz, czego szukać. A może szukasz czegoś popularnego, co być może Ci umknęło? Sięgaj po płyty artystów zagranicznych lub rodzimych — wszystko zależy od Twoich upodobań.

Jeśli chodzi o zagraniczny rynek, zwróć uwagę na winyle m.in. Kendricka Lamada, Eminema czy Snoop Dogga. Wśród polskich płyt winylowych szukaj tych od Liroya, Taco Hemingwaya, O.S.T.R., Palucha czy Tede.

Bez względu na to, którego artystę wybierzesz, odsłuch utworów nagranych na winyl z pewnością przyniesie wiele przyjemności. Wybieraj do swojej kolekcji coraz to nowe płyty analogowe i ciesz się powiększającą się kolekcją.


 
 

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok