Jak wyposażyć warsztat samochodowy?

[Artykuł sponsorowany]

22.09.2022, 08:23, akt. 08:26


Jak wyposażyć warsztat samochodowy?
Jak wyposażyć warsztat samochodowy?

Mechanika pojazdowa to z pewnością branża, na którą cały czas rośnie popyt. Po polskich drogach jeździ bowiem coraz więcej samochodów. Otworzenie własnego warsztatu samochodowego jest więc świetnym pomysłem. Warto więc zadbać o to, aby był on wyposażony w jak najlepszy sprzęt, który sprawi, że praca będzie szybsza, łatwiejsza, a klienci na pewno będą zadowoleni. Okazuje się jednak, że skompletowanie wyposażenia jest nie lada wyzwaniem. Wielu przyszłych mechaników zadaje sobie więc pytanie, jak wyposażyć warsztat samochodowy.

Wyposażenie warsztatu samochodowego - meble warsztatowe to podstawa

Podstawą każdego dobrze wyposażonego warsztatu samochodowego są meble warsztatowe. W pracy mechanika bardzo ważna jest bowiem dobra organizacja pracy. Warsztat samochodowy powinien być również funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Urządzanie warsztatu samochodowego powinno zaczynać się od rozplanowania miejsca na meble warsztatowe. Pozwolą one na świadczenie usług na najwyższym poziomie oraz stworzą idealne warunki do pracy. Bardzo ważne jest, aby narzędzia były odpowiednio posegregowane i posortowane. Sprawi to, że mechanik zawsze będzie wiedział, gdzie ma szukać śrubokręta czy wkrętarki. Ponadto szafki, regały oraz szuflady powinny spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu ryzyko groźnego wypadku w trakcie pracy będzie dużo mniejsze.

Podczas zakupu mebli warsztatowych należy kierować się nie tylko ich przeznaczeniem, funkcjonalnością czy pojemnością. Bardzo ważne jest to, aby były one wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu meble będą odporne na uszkodzenia i duże obciążenia. Warto też zadbać o to, aby szafki na najpotrzebniejsze narzędzia były wyposażone w kółka. Pozwoli to na wygodne przemieszczanie ich po całym warsztacie oraz zdecydowanie przyspieszy i ułatwi pracę.

Wyposażenie warsztatu - podnośnik

obecnie trudno jest wyobrazić sobie profesjonalny warsztat samochodowy bez podnośnika. Sprzęt ten pozwala na bezproblemowe dostanie się do elementów podwozia oraz wygodne przeprowadzenie diagnostyki. W podnośnik jest warto zainwestować nawet wtedy, gdy na warsztacie znajduje się kanał. Na tym sprzęcie nie warto oszczędzać i od początku należy rozglądać się za profesjonalnym sprzętem z wyższej półki. Najbardziej nowoczesne podnośniki są wyposażone w liczne komponenty i systemy, które znacznie ułatwiają pracę z samochodem. Zainwestowanie w dobry podnośnik zmniejszy również ryzyko groźnego wypadku podczas pracy pod pojazdem.

Warsztat samochodowy - wyposażenie

Wyposażenie warsztatu samochodowego będzie różniło się w zależności od rodzaju świadczonych usług. Są jednak narzędzia, bez których pracy nie wyobraża sobie żaden mechanik. Niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu są zestawy ręcznych narzędzi. To właśnie dzięki nim można wykonywać wiele podstawowych czynności przy naprawie samochodu. Niezbędne jest posiadanie kilku zestawów kluczy nasadkowych, płasko-oczkowych, śrubokrętów, kluczy imbusowych, szczypiec, czy kluczy Torx.

Kompletując wyposażenie warsztatu nie można również zapomnieć o narzędziach koniecznych do pracy przy układzie hamulcowym i zawieszeniu. W tym przypadku należy zadbać o to, aby znalazły się w nim ściągacz do sprężyn, ściągacz do łożysk kół czy ściągacz do tarcz i bębnów hamulcowych. Bardzo istotne jest także dodatkowe wyposażenie, jakim są papiery ścierne, różnego rodzaju smary, odrdzewiacze czy rękawice ochronne. Te oraz inne akcesoria można bez większego problemu znaleźć na stronie sklepu https://sklep.tiptopol.pl/wyposazenie-warsztatow.html.

Aby zabrać się za naprawę każdego pojazdu, pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie, w czym leży problem. W takiej sytuacji każdy mechanik musi wyposażyć swój warsztat w różnego rodzaju narzędzia diagnostyczne. Dzięki nim będzie mógł w szybki sposób ustalić, z jaką usterką ma do czynienia. Należą do nich przede wszystkim ciśnieniomierze, urządzenia do testowania układu hamulcowego czy czujniki TPMS, które pomogą zweryfikować ciśnienie w oponach.


 
 

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok