Szklarz w Białymstoku – po czym poznasz fachowca? Tych cech nie ignoruj!

[Artykuł sponsorowany]

25.11.2022, 20:22, akt. 20:23


Szklarz w Białymstoku – po czym poznasz fachowca? Tych cech nie ignoruj!
Szklarz w Białymstoku – po czym poznasz fachowca? Tych cech nie ignoruj!

Budujesz dom i szukasz osoby do wstawienia okien? Pragniesz odnowić szklane pamiątki rodzinne? Warto w tym celu wybrać się do doświadczonego szklarza. Białystok jest jednym z miast, w których znajdziesz najlepszych specjalistów z tej branży. Podpowiadamy, jak rozpoznać profesjonalistę oraz gdzie szukać najbardziej polecanych.

Dobry szklarz samochodowy i nie tylko – po czym go poznać?

Najwyższa pora skończyć z kupowaniem nowych rzeczy, kiedy stare ulegną najmniejszej awarii. Nie tylko zyska na tym środowisko, ale także twoje finanse. Warto posiadać kontakty do zaufanych fachowców z różnych branż. Jednym z zapomnianych zawodów jest szklarz. Pomoże ci, kiedy dziecko zbije szybę w kredensie albo postanowisz odnowić stare lustro z mieszkania babci. Gdzie szukać dobrego szklarza?  

Jak w większości zawodów, również w branży szklarskiej mamy specjalistów od różnych usterek. Kontaktem, który warto na stałe zapisać w telefonie, jest numer szklarza samochodowego. Kiedy w twoim aucie pęknie szyba, będziesz potrzebować szybkiej naprawy.

Szklarz jest zawodem wymagającym dużo cierpliwości. Najlepiej powierzyć swoje szyby osobie z pasją i wieloletnim doświadczeniem. Profesjonalistę rozpoznasz po szerokiej ofercie i chęci do podejmowania także nietypowych zleceń. Powinien pracować na różnych rodzajach szkła m.in. antywłamaniowym, hartowanym, artystycznym, kuloodpornym i kolorowym.

Dobry szklarz przedstawi ci kilka rozwiązań konkretnego problemu. Zaoferuje wybranie lepszych i gorszych rodzajów szkła w zależności od twojego budżetu i potrzeb. Fach w ręku dostrzeżesz już podczas pierwszej rozmowy ze specjalistą. Warto zauważyć, że profesjonalista szczerze przyzna, kiedy wykonanie danej usługi nie będzie miało sensu. Może tak się zdarzyć np. kiedy zechcesz odnowić bardzo stare lustro, które z dużym prawdopodobieństwem pęknie podczas czyszczenia czy szlifowania.

Wybierz najlepszy zakład szklarski w okolicy

Nie masz czasu na chodzenie od zakładu do zakładu? Nie martw się - w znalezieniu odpowiedniego szklarza pomoże internet lub znajomi. Pamiętajmy, że jest to niszowy i wymierający zawód. Dzięki temu, większość specjalistów wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i wyrobioną renomę. W bardziej popularnych branżach łatwiej trafić na oszustów lub osoby, które przeceniają swoje umiejętności.

Jeśli masz znajomego, który nie należy do czołówki najlepszych kierowców, prawdopodobnie poleci ci dobrego szklarza samochodowego. Szukasz specjalisty od innego rodzaju szyb w Białymstoku? Szklarz figuruje wśród kategorii fachowców na stronie ALEO.com: https://aleo.com/pl/branza/szklarz/bialystok. Przy każdym przedsiębiorcy znajdziesz oceny wystawione przez wcześniejszych zleceniodawców, co znacznie ułatwi wybór.

Ile kosztuje m2 lustra u szklarza?

Rozmowy o cenach w branżach usługowych są porównywalne do błądzenia we mgle. Każdy ustala własny cennik zależny od umiejętności, miasta i rodzaju zlecenia. Tworzenie luster na zamówienie to jedna z najdroższych usług w zakładach szklarskich.

Domyślny kształt szyb lub luster to prostokąt. Im większa powierzchnia, tym wyższa cena, ponieważ liczona jest w metrach kwadratowych. Standardowo za 1 m2 zapłacisz ok. 150 zł. Więcej będzie kosztowało lustro lub szyba z dodatkowymi dekoracjami czy w nietypowym kształcie.

Tego typu ozdoby tworzone są na indywidualne zamówienie. Zazwyczaj wykonawca będzie oczekiwał zaliczki lub przedpłaty całej sumy przed rozpoczęciem pracy. Pamiętaj, że do ceny dojdzie także koszt ramy. Warto wysłać zapytania do kilku szklarzy i porównać oferty.






















 
 

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok