Oszczędzaj wodę i energię dzięki zmywaniu w zmywarce Electrolux

[Artykuł sponsorowany]

31.05.2023, 10:50, akt. 10:51


Oszczędzaj wodę i energię dzięki zmywaniu w zmywarce Electrolux
Oszczędzaj wodę i energię dzięki zmywaniu w zmywarce Electrolux

Dlaczego mycie naczyń w zmywarkach Electrolux jest tak ekonomiczne? Czy naprawdę możesz w ten sposób zaoszczędzić? Nie da się ukryć, że oszczędności ponoszone na każdym kroku są istotne w szczególnie w dzisiejszych czasach. Sprawdź, co musisz wiedzieć o energooszczędnych zmywarkach od marki Electrolux.

Energooszczędna zmywarka do naczyń

Zmywarka do naczyń to efektywne i wydajne urządzenie, które służy do zmywania naczyń, sztućców i innych przedmiotów, które wykorzystywane są do przygotowywania i podawania żywności. Na przestrzeni ostatniej dekady zmywarki do naczyń stały się już niemal podstawowym wyposażeniem większości gospodarstw domowych. Fakt ten nie może specjalnie dziwić, bowiem tego typu urządzenia słyną ze swojej wydajności i skuteczności działania. Nie dość, że znakomicie pełnią swoją funkcję i myją naczynia, to jeszcze oszczędzają energię i są łatwe w obsłudze.

Jak działa energooszczędna zmywarka do naczyń?

Warto choć przez chwilę zastanowić się nad tym, w jaki sposób pracuje takie urządzenie jak zmywarka - to w końcu jej oszczędna praca może wpłynąć na Twój budżet domowy. Usuwanie zabrudzeń takich jak tłuszcz odbywa się poprzez natryskiwanie wody pod ciśnieniem o temperaturze w granicach około 35-75°C. W instrukcji obsługi wybranego urządzenia znajdziesz dokładny opis programów, w większości przypadków najpierw jest czysta, zimna woda, co określane jest jako mycie wstępne. Następnie gorąca woda wraz z detergentami, a do płukania używana jest woda czysta. Choć trwa to dłużej, dla lepszego efektu czasami płukanie odbywa się kilkukrotnie podczas jednego cyklu. Ostatnie płukanie to natomiast nabłyszczanie w gorącej wodzie. Zamontowane filtry wpływają nie tylko na efektywność pracy, ale też np. zabezpieczają pompę przed zatkaniem. Trzeba też pamiętać, że technologie są wciąż rozwijane - jeśli zatem posiadasz starą zmywarkę, warto rozważyć zakup nowocześniejszego i oszczędniejszego urządzenia. Wbrew pozorom podłączenie zmywarki Electrolux wcale nie musi być trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać - oczywiście w razie konieczności bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty.

Użytkowanie zmywarek Electrolux - mniejsze zużywanie wody i energii elektrycznej

Zmywarki Electrolux uważa się za bardzo wydajne i praktyczne urządzenia, warto zatem na ich przykładzie przekonać się, w jaki sposób możesz efektywniej i oszczędniej myć naczynia - nawet w porównaniu z myciem ręcznym. Zmywarki Electrolux 45 i 60 cm to duża grupa sprzętów, które sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Uruchomienie zmywarki Electrolux to oszczędność nie tylko wody czy energii, ale też czasu - nie musisz przecież tracić go na ręczne zmywanie garnków czy talerzy. Dzięki pracy zmywarki możesz oszczędzić nawet do 90 litrów wody oraz do 60% energii w porównaniu ze zmywaniem ręcznym. W tym miejscu warto wspomnieć o wskaźniku Ecometer, w który wyposażone są urządzenia marki Electrolux. Wskaźnik ten pozwala na monitorowanie zużycia wody oraz energii elektrycznej, a w efekcie tego może również dobrać optymalny program pracy.

Największą oszczędność wody i energii uzyskasz przy programie Eco - to częste zaskoczenie, bo ten właśnie program jest jednocześnie najdłuższym. Program Eco w zmywarkach klasy A pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii - to doskonałe rozwiązanie zarówno dla Ciebie i Twojej rodziny, jak i środowiska naturalnego oraz naszej planety. Natomiast szybki program pozwoli Ci na umycie pełnego załadunku zmywarki w zaledwie 30 minut - i to się nazywa oszczędność czasu! Na finalne oszczędności wynikające z pracy zmywarek Electrolux wpływa oszczędne suszenie AirDry. Proces zmywania jest krótszy i zużywa mniej energii, a wszystkie naczynia są idealnie suche i pozbawione zacieków. W końcowej fazie cyklu drzwiczki zmywarki automatycznie się otwierają, dzięki czemu dochodzi do naturalnej wymiany powietrza bez pobierania dodatkowej energii. Technologia AirDry zwiększa efektywność suszenia i jest bezpieczna dla blatów kuchennych.

Nowoczesne zmywarka energooszczędna dla Ciebie

Nowoczesne zmywarki Electrolux pozwalają na sterowanie za pomocą aplikacji My Electrolux Kitchen, którą możesz pobrać na swojego smartfona. Za jej pomocą możesz także kontrolować parametry zużycia wody i energii oraz ustawić harmonogram pracy urządzenia w godzinach, które Ci odpowiadają - np. w czasie niższych taryf kosztu energii oraz wody. Nie czekaj dłużej i już teraz zużywaj mniej wody i energii dzięki ekonomicznym zmywarkom Electrolux!

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux


 
 

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok