3 sposoby na pozbycie się blizn po trądziku

[Artykuł sponsorowany]

21.09.2023, 09:11, akt. 09:12


3 sposoby na pozbycie się blizn po trądziku
3 sposoby na pozbycie się blizn po trądziku

Gdy skóra wydziela zbyt duże ilości sebum, łatwo może dojść do powstania zmian trądzikowych. Ten problem dotyka osób w różnym wieku i często prowadzi do powstania nieestetycznych blizn. Blizny potrądzikowe to charakterystyczne zmiany skórne, które mogą mieć postać wgłębień lub zapadnięć o nieregularnych kształtach. Poznaj 3 skuteczne sposoby na pozbycie się blizn po trądziku!

Dobrej jakości kosmetyki

Blizny potrądzikowe mogą powodować znaczny dyskomfort i złe samopoczucie. Takie zmiany są bardzo widoczne, przez co trudno je ukryć pod warstwą makijażu. Osoby borykające się z tym problemem powinny sięgać po dobrej jakości kosmetyki z naturalnym składem. Świetnym wyborem będzie na przykład hipoalergiczny żel oczyszczający, który nie zawiera alkoholu. W markowych produktach znajdziesz wodę termalną, która działa kojąco i cynk, który przyspiesza gojenie ran i łagodzi podrażnienia. Jak stosować żel na blizny? Ten produkt jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Możesz go bezpiecznie stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Niewielką ilość żelu spień w mokrych dłoniach, a następnie nałóż na twarz, lekko masując skórę. Całość dokładnie spłucz i osusz skórę przy użyciu płatków kosmetycznych. Regularne stosowanie dobrej jakości kosmetyków sprawi, że szybko pozbędziesz się blizn, a Twoja skóra będzie gładka i promienna.

Zabiegi laserowe na twarz

Laseroterapia to niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się blizn potrądzikowych. Odpowiednio dobrana wiązka lasera mobilizuje organizm do obrony i pobudza procesy regeneracyjne. Ta metoda jest powszechnie wykorzystywana do rozjaśniania różnego rodzaju przebarwień. Dzięki niej można skutecznie zahamować stany zapalne i pobudzić skórę do produkcji kolagenu. Jeden zabieg z użyciem lasera trwa około 15-30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Dla uzyskania pożądanego rezultatu warto poddać się serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. W efekcie nie tylko pozbędziesz się blizn, ale także zadbasz o kondycję swojej skóry.

Zdrowy styl życia

Nieestetyczne blizny na twarzy mogą utrzymywać się naprawdę długo. Jeśli chcesz przyspieszyć procesy regeneracyjne, musisz właściwie zadbać o swoją skórę. W tym celu warto przyjrzeć się codziennym nawykom. Na kondycję naskórka ma wpływ bardzo wiele czynników. Podstawą powinno być odpowiednie nawodnienie organizmu i dbanie o zdrowy sen. W tym okresie warto również zrezygnować ze stosowania używek takich jak papierosy i alkohol oraz ograniczyć spożycie kawy. Pomocna może okazać się również zdrowa i pełnowartościowa dieta. W Twoim menu powinny znaleźć się produkty bogate w witaminę A, E, C i D. W uzasadnionych przypadkach warto również sięgnąć po suplementy diety, dzięki którym szybko odżywisz skórę i pobudzisz komórki do odbudowy. Jednocześnie to ważne, aby unikać produktów wysokoprzetworzonych i zawierających szkodliwe konserwanty.

Blizny potrądzikowe, podobnie jak i przebarwienia, wymagają szczególnej pielęgnacji. Regularne stosowanie dedykowanych kosmetyków, zabiegi medycyny estetycznej i zdrowa dieta to skuteczne sposoby na uporanie się z tym problemem. Dzięki nim szybko zapomnisz o bliznach, a Twoja cera znowu będzie jasna, gładka i pełna młodzieńczego blasku.


 
 

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok