Polska vs Holandia - gdzie, kiedy, o której? - zapowiedź

[Artykuł sponsorowany]

12.06.2024, 13:41, akt. 13:41


Polska vs Holandia - gdzie, kiedy, o której? - zapowiedź
Polska vs Holandia - gdzie, kiedy, o której? - zapowiedź

Euro 2024 już za kilka dni, a my nie możemy doczekać się na inauguracyjne spotkanie naszej reprezentacji, która w pierwszym starciu podejmie Holandię. Czy mecz okaże się niespodzianką? Jak wygląda dotychczasowy bilans spotkań obu reprezentacji? Co o szansach biało-czerwonych mówią bukmacherzy?

Euro 2024 - Polska Holandia

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu na Euro 2024 podejmie utytułowaną Holandię. Obie drużyny spotkają się już za chwilę, bo 16 czerwca o godzinie 15:00 na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu. Jak doskonale wiadomo, mecze turniejowe na tak ważnych imprezach rządzą się swoimi prawami, dlatego trudno o jakiekolwiek zapewnienia związane z potencjalnym wynikiem lub zwycięstwem jednej z drużyn.

Jedno jest jednak wiadome - stadion będzie pękał w szwach od kibiców obu, sąsiadujących przecież z Niemcami krajów. Nie da się ukryć, że dla naszych piłkarzy będzie to duże wyzwanie. Nie dość, że drużyna Michała Probierza trafiła do przysłowiowej grupy śmierci z Holandią, Francją i Austrią, to jeszcze swój pierwszy mecz, zwany meczem otwarcia będzie musiała rozegrać z jedną z najsilniejszych drużyn w Europie. Nie od dzisiaj wiadomo, że pierwszy mecz w grupie niejako ustawia całą resztę, dlatego tym bardziej warto trzymać kciuki za reprezentantów kraju, którzy po meczach towarzyskich doznali znacznego osłabienia w składzie. Już teraz warto spojrzeć na kursy na mecz polska - holandia i sprawdzić, czy nasze prognozy idą w parze z analizami ekspertów.

Polska vs Holandia - dotychczasowa historia starć

Obie europejskie drużyny spotykały się ze sobą relatywnie często, bo aż 19 razy. Starcia te odbywały się w ramach tradycyjnych meczów towarzyskich, ale także Ligi Narodów i eliminacji do największych turniejów - Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Jak wygląda bilans? Dla naszej drużyny jest on wyjątkowo niekorzystny. Spośród wszystkich spotkań Polsce udało się triumfować zaledwie 3 razy, z czego ostatnia wygrana miała miejsce w 1980 roku, gdzie do bramki na Stadionie Śląskim trafiał między innymi Zbigniew Boniek. Siedem spotkań kończyło się remisem, podczas gdy Holandia okazywała się lepsza aż 9 razy. Czy uda nam się zmienić nieco pechową passę spotkań bez wygranej z pomarańczowymi? To okaże się już niebawem.

Kto wygra zdaniem bukmacherów?

Czas na polska vs holandia typy. Co przewidują eksperci i bukmacherzy, którzy w bardzo dokładny sposób analizują każdy aspekt niedzielnego spotkania? Oczywiście serce każdego z nas będzie biło za jedną drużyną, ale musimy na fakty patrzeć w sposób obiektywny i stwierdzić, że Polska nie będzie faworytem tego spotkania.

Dotychczasowe analizy i typy przyjmują tę samą narrację, dając nikłe szanse na zwycięstwo Biało-Czerwonych. Na ten moment kurs na zwycięstwo Orłów to od 5.40 do 5.80. Kibice stawiający remis mogą liczyć na atrakcyjny kurs w okolicach od 4.15 do 4.20, podczas gdy zwycięstwo Holandii, czyli oczekiwany przez obserwatorów wynik jest obecnie wyceniany na około 1.60. Takie rozstawienie kursów dużo mówi o dyspozycji Holandii, która podobnie zresztą jak Polska, świetnie sobie radzi w ostatnich meczach. Pamiętajmy jednak, że Euro to impreza zupełnie inna niż wszystkie, dlatego niczego nie możemy być pewni. Już teraz zapraszamy wszystkich na wspólne kibicowanie Polsce na Euro 2024.


 
 

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok