Zostań strzelcem wyborowym z właściwym sprzętem

[Artykuł sponsorowany]

1.07.2024, 19:30, akt. 5.07.2024, 11:12


Zostań strzelcem wyborowym z właściwym sprzętem
Zostań strzelcem wyborowym z właściwym sprzętem

Sklep z bronią oferuje różnorodne produkty do samoobrony, strzelectwa myśliwskiego, sportowego i wyposażenie oraz odzież, kabury etc. Jeśli nie masz pozwolenia, odwiedź nas, a doradzimy Ci legalną broń, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Sklep z bronią nie tylko dla strzelców

Sklepy oferują różne rodzaje broni palnej do celów sportowych i amunicji, ale również produkty do obrony osobistej na które nie jest wymagane pozwolenie. Szeroki wybór narzędzi do samoobrony pozwala wybrać narzędzia, zwiększające bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia życia warto mieć przy sobie gaz pieprzowy, broń alarmową, broń na kule gumowe, paralizator czy długopis taktyczny, by skutecznie się obronić, odstraszając napastnika.

Zakup legalnej broni rodzi często bezpodstawne obawy co do umiejętności skorzystania z niej w przypadku agresji. Warto wiedzieć, że obsługa jest prosta i nie wymaga nawet używania siły. Jeśli klient potrzebuje pomocy, sklep z bronią doradza w tej kwestii. Szeroka oferta często sprawia kłopot osobom, które nigdy nie miały do czynienia z narzędziami do samoobrony. Każdy może też liczyć na przeszkolenie w używaniu broni, dzięki czemu unieruchomienie czy odstraszenie napastnika będzie skuteczne.

Broń palna sklepie stacjonarnym

Karabiny dla strzelców wyborowych czy broń palna mogą być sprzedawane tylko w sklepie stacjonarnym, ponieważ sprzedawców obowiązują przepisy dotyczące wieku i pozwoleń klientów. Modele dla pasjonatów militariów w sklepie strzeleckim Bron.pl: wiatrówki, pistolety i rewolwery, są łatwe w obsłudze i nie wymagają posiadania zezwolenia. Mogą być wykorzystywane nie tylko do samoobrony, ale również w celach rozrywkowych i sportowych.

W asortymencie sklepu znajduje się także profesjonalny sprzęt dla łuczników, nadający się do ćwiczeń w hali i w wolnej przestrzeni. Miłośnicy historii mogą z kolei wybrać broń czarnoprochową, na której posiadanie, nie jest wymagane pozwolenie na broń. Amatorzy strzelectwa natomiast, wybierają wiatrówki, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach. Bez zezwolenia można nabyć karabinki, pistolety oraz rewolwery, których moc nie przekracza 17 J (dżuli), ponieważ służą do celów sportowych i rekreacyjnych. Jeśli jednak strzelec zamierza zakupić wiatrówkę określaną bronią pneumatyczną, musi okazać się w sklepie stacjonarnym z bronią, stosownym dokumentem.

Broń myśliwska dla osób posiadających właściwe uprawnienia

Posiadanie broni myśliwskiej wymaga uzyskania pozwolenia, co nie jest prostą sprawą. Należy bowiem zapisać się do koła łowieckiego i odbyć roczny staż lub ukończyć 2. miesięczny kurs. Kolejnym krokiem jest przejście długiej procedury. Należy przystąpić do egzaminu, składającego się z części: ustnej, pisemnej i praktycznej.

Niezbędne jest też wykonanie badań lekarskich i psychologicznych. Obejmują one ogólną ocenę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Mając zaświadczenie lekarskie i zaliczony egzamin można Wydziale Postępowań Administracyjnych składać wniosek o wydanie zezwolenia. W tym celu wypełnia się formularz, dołącza załączniki oraz uiszcza opłatę skarbową. Oczekiwanie na wydanie dokumentu trwa do miesiąca, ale w sprawach szczególnie skomplikowanych może się wydłużyć.

Podsumowanie: zakup broni w Polsce

Mając ukończone 18 lat i obywatelstwo polskie można posiadać broń bez ubiegania się o pozwolenie. Broń służącą do samoobrony lub celów rekreacyjnych jest do nabycia w sklepie z bronią bez żadnych problemów. Chcąc jednak wykorzystywać ją w celach strzeleckich i łowieckich, należy wystąpić o zezwolenie. Ze względów bezpieczeństwa, procedura jest dość skomplikowana.


 
 

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok