Jak wybrać najlepszy materac dla pary?

[Artykuł sponsorowany]

10.07.2024, 21:59, akt. 22:04


Jaki wybrać materac dla pary?
Jaki wybrać materac dla pary?

Jak wybrać najlepszy materac dla pary?


Zakup materaca dla dwojga może okazać się ogromnym wyzwaniem. Właściwie dopasowany produkt powinien odpowiadać na potrzeby pary, zapewniając wysoką jakość snu oraz komfort codziennego wypoczynku. W dzisiejszym artykule dowiesz się, o czym pamiętać w czasie zakupów!

Materac stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni. Zapewnia wysoką jakość regeneracji, która warunkuje zdrowie całego organizmu i dobre samopoczucie. Szczególnym wyzwaniem pozostaje znalezienie materaca dla dwojga. Już dziś przekonaj się, który małżeński materac 160x200 sprawdzi się w Twojej sypialni!Jak dopasować twardość i wymiary materaca dla dwojga?


Jednym z najważniejszych parametrów pozostaje twardość materaca, która powinna zostać dopasowana do wagi oraz preferencji użytkowników. Największą popularnością cieszą się materace H2 i H3. Pierwsze z nich przeznaczone są dla osób, których waga mieści się w przedziale od 50 do 80 kg. W przypadku zbliżenia się do górnej granicy, warto skierować się w stronę materaców H3, które są bardziej odporne na odkształcenia. Modele te spiszą się u osób ważących do 100 kg.

Istotnym aspektem pozostają także wymiary podłoża. W przypadku dwuosobowego łóżka materac powinien mieć co najmniej 140x200 cm lub 160x200 cm. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie, możesz zdecydować się na zakup największych modeli, których szerokość wynosi 200 cm. Jest to jednak rozwiązanie dla posiadaczy większych sypialni. Jaki rodzaj materaca dla pary zapewni najlepsze podparcie kręgosłupa?


Podczas zakupów weź pod uwagę również rodzaj materaca. W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się zarówno na model termoelastyczny, jak i sprężynowy. Pierwszy z nich ugina się jedynie w miejscu nacisku, reagując na ciężar oraz temperaturę ciała. Zapewnia tym samym odpowiednie podparcie kręgosłupa obojga partnerów.

Ciekawą alternatywą dla par są przy tym sprężynowe materace kieszeniowe. Indywidualny system sprężyn sprawia, że podłoże nie przenosi drgań, uginając się wyłącznie w miejscu nacisku. Dzięki temu ruchy jednego z partnerów nie zakłócają odpoczynku drugiej osoby. Zapewniają przy tym idealne podparcie całego ciała, przez co zmniejszają dolegliwości bólowe. Wyróżniają się jednocześnie wysokim poziomem wentylacji oraz odpornością na zużycie.Kiedy warto kupić dwa pojedyncze materace?


Masz problem z dopasowaniem materaca dla dwojga? W takiej sytuacji najlepszą decyzją może okazać się zakup dwóch osobnych materaców. Pojedyncze modele powinny mieć co najmniej 80 cm szerokości. Zakup dwóch różnych modeli kompleksowo odpowie na potrzeby partnerów.

Rozwiązanie to jest polecane osobom o znacznych różnicach w wadze. Zakup jednego materaca może powodować bowiem dyskomfort i skutkować znacznym pogorszeniem jakości codziennego życia. Pamiętaj jednak o tym, że między materacami tworzy się wtedy luka lub uskok, które można zminimalizować przy pomocy materaca nawierzchniowego. Cienka warstwa pianki wygładzi powierzchnię łóżka. 
 

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok