Radio Białystok | Patronaty | 35-lecie pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego

35-lecie pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego

30.11.2013

35-lecie pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego, źródło: mat. org.
35-lecie pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego, źródło: mat. org.

Na koncerty jubileuszowe z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego zapraszają Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "TAK", Impresariat Muzyczny PRO ART i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Musica Sacra" w Białymstoku.

Podczas dwóch uroczystych koncertów - w sobotę, 30 listopada i w niedzielę, 1 grudnia - wystąpią artyści, którzy przyczynili się oraz przyczynią do pierwszych wykonań kompozycji Tadeusza Trojanowskiego. Wśród wykonawców znajdą się: Michał Drewnowski z Filharmonią New Art, Suwalski Chór Kameralny oraz soliści i sam kompozytor Tadeusz Trojanowski.

Sobotni koncert odbędzie się o17:00 w Auli Magna Pałacu Branickich, drugi to występ live w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok - początek o 18:05. Oba poprowadzą Lidia Trojanowska i Dariusz Szada-Borzyszkowski.

Tadeusz Trojanowski - fortepian, kompozytor, pianista, pedagog, poeta, animator kultury na Podlasiu i Mazowszu. Urodzony w Ciechanowie. Edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym mieście (akordeon), kontynuował w Płocku (akordeon, fortepian) i Łodzi (fortepian). Pierwsze kompozycje (utwory na fortepian i pieśni) powstały w latach 1977-78. Studia muzyczne ukończył w AMiFC w Warszawie w klasie fortepianu (Jan Kadłubiski, 1984) i kompozycji (Marian Borkowski, 1996).

Jest autorem około 300 utworów - od dzieł oratoryjnych przez instrumentalne do drobnych form instrumentalnych i pieśni. Wśród nich znajdują się kompozycje wokalno-instrumentalne i wokalne, symfoniczne, instrumentalne, kameralne, pieśni na głos z towarzyszeniem fortepianu oraz ponad 20 kolęd do własnej muzyki i tekstu. Tadeusz Trojanowski jest także autorem Uroczystej Fanfary Miejskiej Białegostoku. Większość kompozycji doczekała się wykonań estradowych, nagrań radiowych, telewizyjnych i fonograficznych.

Kompozycje Tadeusza Trojanowskiego wykonywane były m.in.: w Niemczech, Włoszech, Słowacji, Rosji, Norwegii, Meksyku, Australii, USA i Japonii. Jako pianista koncertuje w kraju i za granicą, wykonując głównie muzykę współczesną i romantyczną. Jest wielokrotnym stypendystą Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Marszałka Województwa Podlaskiego za rok 2006. W 2008 r. otrzymał medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2013 Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wraz z małżonką Lidią jest twórcą licznych festiwali i inicjatyw muzycznych na Podlasiu i Mazowszu. Dorobek poetycki stanowią zbiory wierszy "Został tylko Anioł Stróż" (1998), "Tato, napisz mi wiersz!" (2009) oraz poezja zamieszczana w antologiach i periodykach wydawanych w kraju. (zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok