Radio Białystok | Patronaty | VI Festiwal Bombki Choinkowej

VI Festiwal Bombki Choinkowej


Materiały organizatorów
Materiały organizatorów

Po raz szósty Przedszkole Samorządowe nr 12 "Tęczowe" w Białymstoku organizuje Festiwal Bombki Choinkowej - świąteczną akcję charytatywną na rzecz swoich niepełnosprawnych podopiecznych.

W przedszkolu, oprócz 160 pełnosprawnych dzieci w oddziałach specjalnych, znajduje opiekę i terapię 19 dzieci niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie wymagających specjalistycznej terapii i sprzętu.

Tegoroczny dochód ze sprzedaży bombek choinkowych zostanie przeznaczony na zakup sprzętu terenowego przystosowanego dla dzieci niepełnosprawnych na plac zabaw przy budynku przedszkola. Za pieniądze zebrane na aukcjach w latach ubiegłych urządzono i wyposażono pokój do rehabilitacji dzieci, zakupiono urządzenia do komunikacji alternatywnej (dla dzieci niemówiących), specjalistyczne foteliki dla dzieci leżących i stół do masażu, sprzęt do integracji sensorycznej, program do pracy logopedycznej z wychowankami placówki oraz meble do sal dzieci niepełnosprawnych.

W ubiegłych latach przedszkole otrzymało bombki od Pary Prezydenckiej - Państwa Komorowskich, Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Wałęsy, Prezydentów Białegostoku, Wojewody, Marszałka Województwa. Piękne bombki podarowali Premier Donald Tusk i Leszek Balcerowicz. Akcję wspierają znani ludzie świata estrady i kultury: Krzysztof Penderecki, Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej, Urszula Dudziak, Emilia Krakowska, Jan Pietrzak, Jan Jakub Należyty, Tomasz Stańko, Emilian Kamiński, Kayah, Katarzyna Skrzynecka, Michał Bajor, Joanna Liszowska, Maciej Maleńczuk, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik, Ewa Kasprzyk, Paweł Małaszyński, Tomasz Stokinger, Shakin Dudie, Krystyna Janda i aktorzy Teatru Polonia w Warszawie, Białostockiego Teatru Lalek, Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Przedszkole otrzymało bombki od zespołów: Zakopower, Elektryczne Gitary, Kasa Chorych oraz od dziennikarzy: TVP Białystok, TVN i TVN24, radia, prasy oraz portali internetowych. Wspierają je również znani sportowcy z białostockiego klubu Jagiellonia, Mariusz Pudzianowski oraz tancerze Tańca z Gwiazdami i białostockiej Akademii Tańca Szał i… wielu innych.

Bombki z poprzednich aukcji są do obejrzenia na stronie internetowej ps12bialystok.pl. Tegoroczne bombki będzie można nabyć na kiermaszu oraz aukcji w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury Galeria Spodki, która odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia. Początek o 11:00. (zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok