Radio Białystok | Patronaty | Projekt "Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego" - konferencja

Projekt "Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego" - konferencja


Foto: Adam Dąbrowski
Foto: Adam Dąbrowski

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje konferencję inaugurującą projekt "Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną", która odbędzie się 5 czerwca w Dworze Pentowo.

Głównym celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony bociana białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim. Projekt jest realizowany od 1 maja 2014 r. do 31 grudnia 2015 r.

Pierwszym z działań projektowych jest konferencja w Pentowie, które wspólnie z Tykocinem nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej. Zaprezentowana zostanie m.in. koncepcja tworzenia oferty turystycznej na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim. W programie są dwie prelekcje: "Bocian biały Ciconia ciconia - problemy i ochrona gatunku" i "Tworzenie oferty turystycznej na obszarach przyrodniczo cennych: Podlaski Szlak Bociani".

Po konferencji uczestnicy przejadą do Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie przejdą ścieżką przyrodniczą Kładka Śliwno - Waniewo, która obrazuje większość ekosystemów parkowych. Spotkanie zakończy obiad w Kiermusach. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli parków krajobrazowych i narodowych, pracowników instytucji, organów i podmiotów działających aktywnie w zakresie ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, turystyki przyrodniczej oraz mediów.

Udział w konferencji jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz transport autokarowy. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do 3 czerwca faxem (+48 85 732 68 31) lub drogą elektroniczną (e-mail: podlaskieit@podlaskieit.pl).

W ramach projektu, oprócz konferencji inaugurującej, organizowane będą inne imprezy oraz akcje promocyjne pod hasłem "Podlaskie Bociani Raj", które odbędą się m.in. w Łodzi, Białymstoku, Katowicach, Warszawie oraz Lublinie.

Zostaną też przeprowadzone warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i młodzieży z obszaru, przez który przebiega Podlaski Szlak Bocian, jak również seminaria dla touroperatorów i dziennikarzy z Polski oraz Niemiec. Przygotowane będą foldery "Podlaskie Bociani Raj", utworzona zostanie informacyjno-promocyjna strona internetowa, a projekt zakończy konferencja prasowa. (zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok