Radio Białystok | Patronaty | Akcja "Podlaskie Bociani Raj"

Akcja "Podlaskie Bociani Raj"


Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

W dniach 28-29 czerwca w łódzkiej Manufakturze odbędzie się akcja "Podlaskie Bociani Raj". Zaprezentowane zostaną atrakcje turystyczne na Podlaskim Szlaku Bocianim, który przebiega przez najcenniejsze pod względem przyrodniczym tereny nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Łączy najpiękniejsze miejsca województwa podlaskiego, w tym 4 parki narodowe: Białowieski - najstarszy polski park narodowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości - ostoja żubra, Narwiański - nazywany polską Amazonią, Biebrzański - największy park narodowy w Polsce - ostoja łosia oraz raj dla ornitologów, Wigierski - zespół jezior stanowiący jeden z najciekawszych i bezcennych krajobrazów naszego kraju.

Podlaski Szlak Bociani jest najdłuższym znakowanym szlakiem rowerowym województwa podlaskiego liczącym 412,5 km. Podczas akcji w Łodzi można będzie dowiedzieć się o życiu i zwyczajach bociana białego oraz o miejscowościach i atrakcjach turystycznych na szlaku. Wśród ofert turystycznych znajdą się propozycje spędzenia czasu zarówno dla miłośników natury, aktywnego wypoczynku oraz propozycje dla rodzin z dziećmi. Ponadto nie zabraknie licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorem jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, która wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju "Agro-Group" - partnerem merytorycznym realizuje projekt "Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną". Głównym celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony bociana białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim. Projekt dofinansowany jest z Funduszu Europejskiego Obszaru Gospodarczego. (zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok