Radio Białystok | Patronaty | Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

14.01.2018

W niedzielę (14.01) o 18:00 w sali białostockiego kina Forum odbędzie się koncert w stylu wiedeńskim z udziałem solistki Anny Wolfinger i Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

W nawiązaniu do tradycji Filharmoników Wiedeńskich (którzy od wielu lat świętują pierwszy dzień Nowego Roku wykonywaniem kompozycji rodziny Straussów na Koncercie Noworocznym w Złotej Sali Musikverein), w sali kina Forum odbędzie się koncert w stylu wiedeńskim z udziałem solistki Anny Wolfinger i Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego. 


Wykonawcy:

Podlaska Orkiestra Salonowa

Kazimierz Dąbrowski - dyrygent

Anna Wolfinger - sopran


Program koncertu:
Johann Strauss (syn) - Uwertura do op. "Zemsta nietoperza"
- Kuplety Adeli z op. "Zemsta nietoperza"
- Polka "Tritsch-Tratsch"
- Walc "Życie artysty"
- Polka "Tik-Tak"
- Polka "Na polowaniu"
- Walc "Odgłosy wiosny" na sopran i orkiestrę
- Banditen Galopp
- Einzugsmarsch z op. "Baron cygański"Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5

Johann Strauss (syn)

- Annen Polka
- Eljen a Magyar Polka
- Walc "Wiedeńska krew"
- Polka francuska "Foyerfest"
- Walc "Nad pięknym modrym Dunajem"
- Aria Adeli z op. "Zemsta nietoperza"


Vincenzo di Chiara - La Spagnola

Johann Strauss (ojciec) - Marsz Radetzkiego


Anna Wolfinger - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Laureatka Grand Prix III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (2015), VI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej "Złote Głosy" w Warszawie, XIV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. I. Godina we Vrablach oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, a także finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. F. Viňas w Barcelonie oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego "Belvedere" w Düsseldorfie.

Od 2012 roku solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od marca 2016 występuje również na scenie Opery Krakowskiej, zadebiutowała wykonując partię Fiorilli w operze Turek we Włoszech G.Rossiniego. Od grudnia 2016 r. na deskach Opery Krakowskiej można ją również podziwiać w roli Noriny w spektaklu Don Pasquale G. Donizettiego.


Kazimierz Dąbrowski - jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - w 2008 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa.

W czasie studiów podjął wiele inicjatyw artystycznych jako organizator i dyrygent. Brał również udział w kilku projektach operowych jako asystent dyrygenta i dyrygent, prowadząc przedstawienia na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

We wrześniu 2009 roku zdobył III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów "Craiova 2009". Brał udział w kursie mistrzowskim w Austrii. Jest stypendystą Keimyung University i Fundacji Pro Polonia Society w Daegu w Korei Południowej oraz laureatem "Stypendium Młodym Twórcom", fundowanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku. 

W latach 2008 - 2014 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Prowadzi również orkiestrę symfoniczną i kameralną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. 

W marcu 2011 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


Bilety w cenie 80 zł na koncert do kupienia w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku. W cenie biletu szampan i kawa dla publiczności w przerwie koncertu.

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok