Radio Białystok | Patronaty | Konferencja "Pierwsze Dni Niepodległości" w Białymstoku

Konferencja "Pierwsze Dni Niepodległości" w Białymstoku

14.03.2018

Muzeum Wojska w Białymstoku i Muzeum Podlaskie w Białymstoku, włączając się w program ogólnopolskich uroczystości naukowych i kulturalnych, zaprasza na konferencję naukową "Pierwsze Dni Niepodległości", która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2018 r. w Białymstoku.

Konferencja "Pierwsze Dni Niepodległości", źródło: mat. org.
Konferencja "Pierwsze Dni Niepodległości", źródło: mat. org.

Stulecie, które upłynęło od roku 1918, z perspektywy Polaków obfitowało w ciężkie,
nieraz dramatyczne chwile. Już same początki niezależności nie należały do najłatwiejszych, a różne części zrzucającego jarzmo zaborów kraju musiały torować sobie drogę do znalezienia się w granicach Rzeczypospolitej.

Okrągła rocznica jest pretekstem do refleksji nad stanem badań historycznych.

Regionalne różnice w drodze do niepodległości

Odzwierciedleniem interesujących Muzeum Wojska w Białymstoku i Muzeum Podlaskie w Białymstoku zagadnień będzie podział obrad na trzy sekcje tematyczne poświęcone aspektom społecznym, politycznym i wojskowym.

Szczególny nacisk organizatorzy chcą położyć na uwzględnienie regionalnych różnic w drogach do niepodległości. Mają nadzieję, że takie ujęcie tematu pozwoli na szerokie uchwycenie zagadnienia odzyskania niepodległości.

Początek konferencji: 14 marca

Konferencja odbędzie się w salach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Muzeum Wojska w Białymstoku. Wydarzenie rozpocznie się o 16:00 w "Sali Złotej" Muzeum Podlaskiego 14 marca 2018 r.

W ramach otwarcia konferencji wykłady wprowadzające poprowadzą prof. dr hab. Norbert Kasparek, prof. dr hab. Grzegorz Nowik oraz prof. dr hab. Karol Olejnik. Po wykładach odbędzie się dyskusja, kończąca pierwszy dzień obrad.

15 marca obrady rozpoczną się o 9:00 w "Sali Złotej" Muzeum Podlaskiego i będą trwały cały dzień. Natomiast 16 marca konferencja przeniesie się do budynku Muzeum Wojska w Białymstoku.


źródło: mat. org. | red: wsz, zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok