Radio Białystok | Patronaty | WOW 2018 - IV Międzynarodowe Warsztaty Orkiestrowe

WOW 2018 - IV Międzynarodowe Warsztaty Orkiestrowe

12.02.2018

W dniach 12-20 lutego w Białymstoku odbędą się IV międzynarodowe warsztaty orkiestrowe, w których wezmą udział młodzi muzycy z Polski i Europy. To już czwarta edycja WOW (Winter Orchestra Workshop). W tym roku uczestnicy stworzą osiemdziesięcioosobową estradową orkiestrę dętą.

Źródło: mat. pras.
Źródło: mat. pras.

Warsztaty poprowadzi Andrea Lossn - wybitny włoski dyrygent, który koncertuje z orkiestrami dętymi z całego świata. Uczestnicy pracować będą także pod okiem 12 białostockich pedagogów i muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Program warsztatów przewiduje codzienne próby sekcyjne i orkiestrowe. Uczestnicy będą pracować nad repertuarem, który wraz z dyrygentem wykonają na koncertach finałowych. Największą atrakcją programu będzie światowa premiera "Polish Sketches" - suity na polskich motywach skomponowanej przez wybitnego włoskiego kompozytora - Luciano Feliciani.

W tegorocznym repertuarze znalazła się muzyka z różnych stron świata, w tym także filmowa - m.in. z filmu "Indiana Jones" i "80 dni dookoła świata". Na scenie podziwiać będzie można niezwykle bogate instrumentarium - całe rodziny instrumentów dętych drewnianych i blaszanych, rozbudowaną sekcję instrumentów perkusyjnych, ale także wiolonczele, kontrabasy oraz fortepian i harfę.

Organizatorem warsztatów jest Białostocka Fundacja Pro Musica oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym "Pro Musica".Koncerty:

- Koncert Galowy, 18 lutego 2018, 16:00 (Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach)

- Koncert 19 lutego 2017, 18:00 (Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok) oraz 20 lutego 2017 o 18:00 (Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok)

Wstęp wolny.

Program koncertów:

- Wounded Knee - Luciano Feliciani

Polish Sketches - Luciano Feliciani, World Premiere

- Indiana Jones selection - John Williams arr. van der Heide

- Jericho - Bert Appermont

Insectarium - Girolamo Deraco

- Around the world in 80 days - Otto M. Schwarz

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok