Radio Białystok | Patronaty | Portret Kobiety - koncert w Sejnach

Portret Kobiety - koncert w Sejnach

10.03.2018

W sobotę (10.03) o 19:00 w Ośrodku Kultury w Sejnach odbędzie się koncert Portret Kobiety.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Portret Kobiety to projekt kobiet, o kobietach i w hołdzie kobietom, to nie tylko koncert, ale opowieść o kobietach, które łamały schematy, ryzykowały, które cechowała odwaga, siła, ale też niebywała kobiecość.

Panie, o których trzeba mówić, przypominać, bo to one mogą być inspiracją we współczesności. Projekt inspirowany jest folklorem hiszpańskim i flamenco. Pojawiają się w nim utwory hiszpańskich kompozytorów takich jak: Isaac Albéniz, Francisco Tárrega, Fernando Obradors, Joaquín Rodrigo czy Manuel de Falla, a także dzieła innych twórców, którzy idealnie oddali w nich esencję hiszpańskiej kultury. Aranżacje utworów kameralnych wykonały kompozytorki Zuzanna Falkowska i Agata Kurzyk.


Twórczynie projektu i wykonawczynie:

Olga Rusin - sopran

Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak: prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller.

Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova. Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w Śnie Nocy Letniej Benjamina Brittena oraz Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki-wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.


Michalina Krasowska - skrzypce

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tadeusza Gadziny. Wcześniej ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Aurelii Liwanowskiej-Lisieckiej i Bożeny Powichrowskiej.

Występuje jako solistka, a także współpracuje z różnymi zespołami i orkiestrami. Grała w orkiestrze Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, była koncertmistrzem orkiestry Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.


Wiktoria Szubelak - gitara klasyczna

Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie swej edukacji artystycznej brała udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych wirtuozów gitary takich jak: Carlo Marchione (Włochy), Marco Socias (Hiszpania), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy), Marcin Dylla (Polska), Łukasz Kuropaczewski (Polska), Tomasz Zawierucha (Polska).


Weronika Sura - akordeon

Jest jedną z najbardziej utalentowanych akordeonistek młodego pokolenia w Polsce. Absolwentka studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kontynuuje studia drugiego stopnia w specjalności gra na akordeonie w klasie prof. Klaudiusza Barana. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Rzeszowie na wydziale instrumentalnym - akordeon w klasie dr hab. Mirosława Dymona.

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok