Radio Białystok | Patronaty | PGE Ultramaraton Nadbużański

PGE Ultramaraton Nadbużański

15.09.2018

W sobotę, 15 września w Mielniku zadebiutuje PGE Ultramaraton Nadbużański.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

To impreza biegowa skierowana przede wszystkim do entuzjastów biegów trailowych. Organizatorzy - Siedlecki Klub Sportowy Feniks i Gmina Mielnik - zachęcają wymagającymi, urozmaiconymi trasami wiodącymi poprzez lasy, liczne pagórki i wzniesienia oraz malowniczą scenerią z dziką rzeką Bug w tle.

PGE Ultramaraton Nadbużański powinien trafić w gusta zarówno zaprawionych ultrasów, jak i początkujących amatorów biegania w terenie.


Bieg odbędzie się na trzech dystansach:

Szpurt - ok. 15 km

Chazior - ok. 30 km

Szmergiel - ok. 50 km.

Na każdym dystansie przewidziano również kategorię Nordic Walking.


Udział w Biegu mogą wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie. Regulamin imprezy oraz zapisy dostępne są na stronie ultramaraton.mielnik.com.pl. Trasy będą dobrze oznakowane, nie zabraknie oczywiście punktów odżywczych, a na mecie - podlaskich napitków i wiktuałów. Po wieczornych dekoracjach w amfiteatrze Topolina odbędzie się koncert rockowy.


Dlaczego warto wybrać się na Podlasie?

Ten malowniczy region Polski przemawia sam za siebie - przyciąga naturą i krajobrazem - biegacze będą mogli nacieszyć oczy wspaniałymi widokami. Biegniemy wzdłuż meandrującego Bugu, lasami, łąkami, poprzez górki i wzniesienia, a gdy pogoda spłata figla i spadnie deszcz, zawodnikom przyjdzie zmierzyć się z bardzo wymagającym odcinkiem wzdłuż kopalni kredy. Mokra kreda klejąca się do butów to nie lada wyzwanie i niezapomniane przeżycie.

Wizytówką Podlasia jest ciekawa kultura, oryginalna sztuka, w tym także pyszna sztuka gotowania. Na trasie oraz na mecie będzie okazja, by posmakować rarytasów z podlaskiej kuchni, jak kartacze czy babka ziemniaczana, oczywiście w wersji mięsnej i wegetariańskiej.

Dla tych, którzy zdecydują się na wyjazd do Mielnika z rodziną i dziećmi, organizatorzy polecają Pistona, czyli zawody dla "małych ultrasów". Zaplanowano dwie konkurencje: bieg na 250 m - dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz bieg na 500 m - dla 11-13-latków. W pakiecie koszulka, numer startowy, na mecie pamiątkowy medal, a dla zwycięzców także dyplomy i upominki. Pula pakietów to 100 miejsc, a zapisy dostępne są poprzez formularz na stronie: http://bit.ly/umnpiston.

Zwieńczeniem Ultramaratonu będzie wieczorny Koncert "Gramy z Energią" na Amfiteatrze Topolina tuż nad brzegiem Bugu. Koncert rozpocznie się zaraz po dekoracjach zwycięzców, a zagrają trzy rockowe zespoły: Upstream z Siedlec, The Heavy Clouds z Warszawy i M Projekt z Lublina.źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok