Radio Białystok | Patronaty | Charytatywny Koncert Na Rzecz Walki z Dystrofią Mięśniową

Charytatywny Koncert Na Rzecz Walki z Dystrofią Mięśniową

25.10.2018

Koncert charytatywny Anny Wyszkoni na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową odbędzie się 25 października w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Stowarzyszenie "Pro Salute", którego Ambasadorem jest Damian  Aleksander, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię  mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować Aukcję Charytatywną i  Charytatywny Koncert Na Rzecz Walki z Dystrofią Mięśniową.

Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni - jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.Termin: czwartek, 25 października 2018

Godz.19:00

Miejsce: Duża Scena Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ul. Odeska 1Cennik:

I strefa: 100 zł

II strefa: 90 zł

III strefa: 80 zł

IV strefa: 70 zł


Bilety do nabycia w kasie Opery i przez internet.

Czas trwania -  ok 100-120 minut (czas z przemówieniami, wręczeniem podziękowań i koncertem); koncert bez przerwy.

Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie "Pro Salute" we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.


Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. dr hab. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 5 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dla dzieci dotkniętych tymi chorobami usprawnianie ich funkcjonowania, a nawet zrobienie pierwszych samodzielnych kroków. Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym w USA). Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiega końca i stosowany lek nie będzie mógł być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Koszt terapii dla jednego dziecka to minimum 4 tysiące złotych.Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie Radia Białystok radio.bialystok.pl/radioskopStowarzyszenie “Pro Salute" zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku. Ideą koncertu będzie także uświadomienie i przybliżenie białostoczanom problemu chorób mięśniowych.

Aukcja charytatywna

Już rozpoczęła się Aukcja Charytatywna Stowarzyszenia ProSalute na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę", Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i sukcesywnie wprowadzane są na licytację nowe dary.

Tu można licytować i kupować charytatywni.allegro.pl

Pełen wykaz darów z opisem znajduje się na stronie prosalute.com.pl

Tu więcej o dzieciach, na rzecz których jest aukcja i koncert prosalute.com.pl/nasi-podopieczni

Tu więcej o chorobie http://prosalute.com.pl/czym-jest-dystrofia-mięśniowa


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok