Radio Białystok | Patronaty | Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 w województwie podlaskim

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 w województwie podlaskim

15.09.2018

Europejskie Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków organizowane co roku we wrześniu w całej Europie i w Polsce.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. To także propagowanie dialogu międzykulturowego, a co za tym idzie swoisty pomost łączący zarówno mieszkańców różnych regionów, jak też różnych pokoleń.8-9.09.2018

15-16.09.2018

Inauguracja EDD 2018 - 8 wrześniaEuropejskie Dni Dziedzictwa angażują różne podmioty: instytucje kultury, nauki, edukacji, organizacje społeczne i osoby prywatne. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców województwa podlaskiego.

W 2018 roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz jest również motywem przewodnim tegorocznej 26. edycji EDD, która odbędzie się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich".

Tematem tym Narodowy Instytut Dziedzictwa - ogólnopolski koordynator wydarzeń - pragnie przypomnieć społeczeństwu historię odzyskania niepodległości, ukazać dorobek długotrwałego procesu dziejowego, w który zaangażowało się wiele wybitnych postaci i całe zastępy zwykłych Polaków, którzy w trudnych czasach zaborów nie zapomnieli o swojej polskości, nie szczędzili trudu i ofiary, niejednokrotnie z własnego życia.

Poprzez tegoroczne obchody EDD organizatorzy chcą nauczyć Polaków odczytywania w zabytkach – niemych świadkach historii – dziejów tych ludzi i ich spuścizny, uzmysłowić, jak wiele obiektów ma związek z procesem odzyskiwania wolności i suwerenności.

Rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Jego obchody będą okazją do podkreślenia znaczenia kultury europejskiej i przypomnienia o wspólnych wartościach.

Koordynator w woj. podlaskim: Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP


źródło: mat. org. | red: zmj, rbon

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok