Radio Białystok | Patronaty | "Piosenki ekodzieci" - płyta zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych

"Piosenki ekodzieci" - płyta zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych

30.12.2018

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

O PŁYCIE

"Piosenki ekodzieci" to najnowszy koncert oraz trzecia i ostatnia płyta wieńcząca najważniejsze dzieło zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych - "Dziecięcą Trylogię Muzyczną”, zwaną też "Małą Profilaktyką". Poprzednie dwie części to "Piosenki zdrowych dzieci" (2015) i "Piosenki mądrych dzieci" (2016).

To zdecydowanie prekursorski w skali ogólnopolskiej, koncepcyjny, przemyślany zbiór utworów, które nie tylko bawią, łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczą zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia.

"Piosenki ekodzieci" mówią językiem prostym, adekwatnym do wieku odbiorców o najważniejszych sprawach w relacji człowiek-przyroda: o marnowaniu jedzenia, o smogu, o segregacji odpadów, wreszcie o uzależnieniu od smartfonów, i wielu innych. Piosenki te są również doskonałym materiałem dydaktycznym dla wychowawców i pedagogów w szkołach i przedszkolach. Mądre, a zarazem niebanalne teksty oraz melodyjne kompozycje są kluczem do kreatywnego sięgania po naukę i pochłaniania wiedzy przydatnej w życiu.


O ZESPOLE

Jestem przekonany, że piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych staną się wspaniałym narzędziem wspierającym rozwój najmłodszych i przyczynią się do przyswajania przez nich ważnej i potrzebnej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, norm społecznych i budowania przyjaznych relacji międzyludzkich

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak


"Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę" - to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi Mała Orkiestra Dni Naszych. Ich koncerty i płyty to nie tylko zabawa, ale szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci (zdrowy tryb życia i zwiększanie jakości edukacji poprzez poznawanie świata). Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu, Jerzy Kobyliński - pedagog z wykształcenia, kompozytor i autor całości materiału.

W roku szkolnym 2014/2015 piosenka "Nie ma jak dom" znalazła się w Elementarzu XXI w. i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne dołącza piosenki do materiałów dedykowanym nauczycielom.


źródło: mat. pras. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok