Radio Białystok | Patronaty | Dni Bliskości 2018

Dni Bliskości 2018

5.10.2018

Początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która przerodziła się w ideę szeroko rozumianego rodzicielstwa bliskości, eko-rodzicielstwa, naturalnego porodu, karmienia piersią oraz zdrowego żywienia.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Dni Bliskości odbędą się w dniach 5-14 października w Białymstoku

To idea, która jest powszechnie promowana na świecie pod nazwą International Babywearing Week - Międzynarodowy Tydzień Bliskości, inaczej Międzynarodowy Tydzień Noszenia. Pierwsze Dni Bliskości w Białymstoku odbyły się 9 lat temu. Od tamtego czasu wydarzenie to odbywa się co roku. Organizatorki chcą stworzyć przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń, dyskusji i poszerzenia wiedzy dzięki spotkaniom z gośćmi - ekspertami w swej dziedzinie.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Fundacja Dusza Świata, Nieformalna Grupa Przedszkolna Ziarenko, grupa Wolontariuszy.

W tym roku, obok wielu znamienitych prelegentów z innych miast, zaproszono osoby wspierające ideę bliskości w Białymstoku. Obok Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej, Agnieszki Stein, Jarka Żylińskiego, Edyty Adamczeskiej, pojawi się Kamila Papaj, Adrianna Nauk, Marta Wałamaniuk-Dragun, Małgorzata Górska, a także osoby i instytucje wspierające szeroko pojętą kulturę: Galeria Arsenał, Magdalena Samojlik, Kinga Szmigulska, zespół Gałgan i wielu wielu innych.

Tegoroczne Dni Bliskości rozpocznie film dokumentalny "Pozwólmy nauczać dzieciom" z dystrybucji Against Gravity dedykowany edukatorom, nauczycielom, pedagogom, ale przede wszystkim rodzicom i wszystkim tym, którzy interesują się metodami edukacyjnymi i rozwojem dzieci.

Kolejne dni obfitować będą w tematy związane ze zdrowiem i macierzyństwem - np. Moc kobiecego cyklu" Bożena Tarasiewicz, związane z porodem - np. "Poród naturalny inicjacją kobiecości" Edyta Adamczewska, "Poród domowy. Dlaczego by nie?" Małgorzata Górska, "Świadome decyzje okołoporodowe" Magdalena Ochmańska, tematy z zakresu połogu kobiet "Połóg doula i wsparcie" - spotkanie 3 doul, "Rola położnej w opiece nad kobietą po porodzie" Katarzyna Haraburda.

Organizatorki chcą wspierać budowane bliskości z dzieckiem już od pierwszych chwil od poczęcia. Obok spotkań przygotowujących do świadomego rodzicielstwa proponują noszenie dzieci w chuście i warsztaty: "Magia przyTULAnia - o znaczeniu noszenia dzieci w chustach i nosidełkach miękkich" JEWA przy współpracy z TULA, "Taniec z niemowlęciem w chuście" Julita Wołkowycka.

Starają się pomóc w budowaniu empatycznej komunikacji z dzieckiem poprzez spotkania i warsztaty - np. "Trudne emocje u dzieci" i "Co wiemy o seksualności dzieci i młodzieży?" Agnieszka Stein, "Złość, która nie krzywdzi" Adrianna Naruk, "Co czuje wystarczająco dobra matka / ojciec?" Julita Maleszewska. Organizatorki chciałyby pokazać, że również bycie w bliskości z samym sobą jest bardzo ważne. Zaprosiły Renatę Arendt-Dziurdziowską, która poprowadzi wykład i warsztaty rozwojowe "Mama - najbliższa bliskość" i "Usłyszeć wewnętrzne wezwanie".

Ponadto, podczas Dni Bliskości, poruszone zostaną tematy zdrowia i zdrowego żywienia, ćwiczeń w okresie przedporodowym, po porodzie, a także aktywności fizycznej z dzieckiem, ekologii, ekokosmetyków. Nie zabraknie też zajęć dla rodziców z dziećmi, m.in. bębnotańce - taniec przy akompaniamencie muzyki na żywo, koncert zespołu Gałgan, zajęcia kreatywne, mandala naturalna, lepienie w glinie, robienie naturalnych kosmetyków, taniec i wiele innych.

Ponadto odbędzie się akcja charytatywna "Z Tobą mi blisko" Bez Słów Alina Gabrel-Kamińska oraz charytatywny Koncert Jazzowy w Jazzon Club. Całość wydarzenia to ponad 60 wydarzeń i spotkań z profesjonalistami, psychologami, osobami czynnie pracującymi z dziećmi i dorosłymi.


Szczegóły na stronie dnibliskosci.bialystok.pl w zakładce Kalendarz i Bilety. Wymagana jest rejestracja.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok