Radio Białystok | Patronaty | Recital "Łukasza Jemioły"

Recital "Łukasza Jemioły"

27.10.2018

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Łukasz Jemioła zaśpiewa kilkanaście piosenek przedwojennych, takich jak "Ach śpij, kochanie", "Już nigdy", "Pokoik na Hożej" czy "Ach, Ludwiko". Można będzie kupić jego najnowszą, jeszcze ciepłą płytę z tymi piosenkami, od której został nazwany koncert - "Retro na żywo".

ŁUKASZ JEMIOŁA - wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem - laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: "Wieczorem" - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, "Mów spokojniej" - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty "Myśląc Ojczyzna".

Artysta występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.

W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem "Jemioła", płytę live z koncertów "Wieczorem" oraz "Mów spokojniej", "Kraina Łagodności vol. 3" czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem "Tańcobajki. Kot w butach".

27 października - godz.19:00

WOAK - SPODKI

Białystok. ul. Św. Rocha 14

BILETY:

- 25 ZŁ - REZERWACJA - TEL. 501 485 333

| red: zmj, sk, ary

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok