Radio Białystok | Patronaty | V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich Decha

V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich Decha

19.10.2018

W piątek, 19 października w Bielsku Podlaski startuje V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA. To cykliczne wydarzenie kulturalne, które od początku cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Bielska Podlaskiego, jak i teatrów amatorskich z całej Polski.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Do tegorocznej części konkursowej zakwalifikowało się 13 zespołów z praktycznie każdego zakątka kraju. Grupy są różne – od teatrów typowo dziecięcych, poprzez młodzieżowe, aż po teatry dorosłych. Wszystkich łączy jednak jedno – tworzą spektakle komediowe, a to właśnie komedia, humor i śmiech są hasłami przewodnimi "Dechy".V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA

Kreatywne Centrum Kultury, ul. Studziwodzka 35A, 17-100 Bielsk Podlaski

19.10-21.10.2018

Bilety: cegiełka wedle uznaniaJednak "Decha" to nie tylko pokazy spektakli konkursowych, to także  ciekawe wydarzenia festiwalowe. Tegoroczną, jubileuszową edycję swoją  obecnością uświetnią krakowski Teatr VIS a VIS – eksperci od magicznych pokazów i spektakli muzycznych w klimacie retro oraz alternatywny teatr z Nowej Soli – Terminus A Quo.

Terminus A Quo –  teatr z wieloletnim doświadczeniem, tworzący niezwykłe widowiska  plenerowe, spektakle uliczne, ale przede wszystkim spektakle teatralne i  występy performatywne. Na swoim koncie mają około dwustu premier,  tworzą także festiwale i imprezy artystyczne dla teatrów offowych.

W  planie "Dechy" zawsze jest też czas na integrację, poznawanie się i  wspólne rozmowy w ciepłej i radosnej atmosferze. "Decha" w swoich  założeniach ma przede wszystkim zrzeszać środowisko teatrów amatorskich w  Polsce oraz tworzyć i zacieśniać kontakty – między aktorami,  reżyserami, instruktorami, ale przede wszystkim między ludźmi o wielkich  pasjach i miłościach – bo to w teatrze jest najważniejsze.

Szczegółowe informacje na facebook.com.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok