Radio Białystok | Patronaty | "Kompleksja lalki" - wystawa w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

"Kompleksja lalki" - wystawa w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

15.04.2019

"Kompleksja lalki" to wystawa, która łączy dwa światy - przeszłość z teraźniejszością. Przedstawienia teatralne odchodzą w przeszłość. Raz powołane do życia postaci, lalki, maski, teatralne, rekwizyty, kostiumy i dekoracje nie giną. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją teatralną przygodę i marzą o wielkim powrocie na scenę.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Powrócą po latach na deski symbolicznego Teatru w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wystawa podzielona zostanie na dwie przestrzenie, z których jedna przeniesie odbiorcę w świat magicznej przeszłości, w którym poznamy bohaterów, którzy występowali w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek.

Najstarsze lalki pochodzące z lat 60. ubiegłego wieku oraz fragmenty dekoracji pozwolą rozkoszować się wspaniałymi dziełami sztuki autorstwa najwybitniejszych scenografów teatru lalek drugiej połowy XX wieku i współczesności: Andrzeja Dworakowskiego, Wiesława Jurkowskiego, Edwarda Lutczyna  i innych.

Druga przestrzeń to teraźniejszość przedstawiająca lalki jako bohaterki współczesnych sztuk wystawianych na deskach Białostockiego Teatru Lalek, Teatru K3 oraz Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku. W trakcie trwania wystawy wykorzystane zostaną bogate możliwości inscenizacyjne. Specjalnie przygotowana animacja komputerowa pozwoli na jeszcze głębsze doznania artystyczne.Wernisaż wystawy 24.01.2019 r., godz. 17:00

Wystawa czynna do 15.04.2019 r.

Kurator wystawy: Beata JanowiczMuzeum Rzeźby Alfonsa Karnego ul Świętojańska 17, Białystok.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok