Radio Białystok | Patronaty | Wystawa Grzegorza Janoszki - Koniec jest bliski, wszystko spłonie

Wystawa Grzegorza Janoszki - Koniec jest bliski, wszystko spłonie


Wernisaż wystawy Grzegorza Janoszki odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o 19:00 w Neobistro Kwestia Czasu przy Placu NZS 1.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

O wystawie:

Zastanawiające są rzeczy i miejsca pozostawione same sobie, pozbawione tego, co, jak sądziliśmy, nadawało im sens i status – ludzkiej opieki. O opuszczone chałupy upomina się natura, jakby na powrót chciała odzyskać materiały skradzione jej do ich wybudowania. Budynki, drogi, przedmioty poddają się procesom, stopniowo pozbawiających je ich historii i funkcji.

Janoszka konfrontuje ze sobą to, co jest na skraju zniknięcia, zapomnienia. Opuszczone domy i zakłady pracy, ulice i miasto zatopione w smogu i mgle to "ludzki" świat, w którym człowiek ma już niewiele do powiedzenia.


Kamil Mrozowicz - kurator wystawy. kulturoznawca, socjolog


Tytuł wystawy pochodzi ze zdjęcia opuszczonego zakładu w SienkiewiczachO artyście:


Grzegorz Janoszka ma 36 lat, 6 lat temu odwiedził Podlasie i postanowił pozostać tu na zawsze. Fotografią zajmuje się od 20 lat, jak sam mówi, najbardziej interesuje go ukazywanie różnorodnych procesów nadających formę elementom rzeczywistości, ale skupia się również na ciele, strukturze, nieoczywistych krajobrazach, dialogu przedmiotów.

Fotografię często łączy z urbexem (urban exploration) i rurexem (rural exploration) — w opuszczonych miejscach i budynkach odnajdując proces odzyskiwania przez naturę przedmiotów i budynków.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok