Radio Białystok | Patronaty | "Najwspanialsze torebki świata" w Alfa Centrum Białystok

"Najwspanialsze torebki świata" w Alfa Centrum Białystok

15.03.2019

Galeria Alfa Centrum Białystok zaprasza w niezwykłą podróż do świata mody.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Podróż do świata stylu, szyku i elegancji


W dniach 15-31 marca na terenie centrum handlowego dostępna będzie prestiżowa wystawa "Najwspanialsze torebki świata" z kolekcji znanej producentki pokazów i promotorki mody Doroty Wróblewskiej.

Podczas tego nietypowego wydarzenia zaprezentowane zostaną historyczne i ponadczasowe torebki takich marek jak: Karl Lagerfeld, Whiting&Davis, czy Joyce Morgan.

Torebka towarzyszy kobietom od setek lat - w ciągu wieków nabierała szczególnego znaczenia, stając się przedmiotem sztuki i obiektem zainteresowania artystów, kolekcjonerów czy kuratorów. Ten niepozorny dodatek kobiecego stroju stał się również pretekstem do stworzenia niepowtarzalnej wystawy doskonale zachowanych i oryginalnych torebek.


Blisko 50 torebek vintage


Mieszkańcy Białegostoku i okolic, mają niepowtarzalną okazję zobaczyć unikalne dzieła sztuki, które niezmiennie wzbudzają zachwyt nie tylko wśród kobiet. Alfa Centrum Białystok zaprasza odwiedzających na wyjątkową, mobilną wystawę kolekcjonerskich torebek. Na ekspozycji będzie zbiór blisko 50 torebek vintage, z całego świata - począwszy od gobelinowych, wysadzanych kamieniami szlachetnymi, w stylu art deco, a na tych z początku XVIII wieku skończywszy.

Wystawę sygnuje Dorota Wróblewska - znana kolekcjonerka i autorytet w świecie mody, która uroczyście otworzy ekspozycję 15 marca na terenie galerii.


- Wystawa "Najwspanialsze torebki świata" to jedyna tego typu mobilna wystawa w Europie. Dzięki niej można dowiedzieć się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do torebek. Cieszymy się, że odwiedzjący naszą galerię będą mieli okazję zobaczyć tak unikalne egzemplarze. Ekspozycja z pewnością wzbudzi zachwyt kobiet, pasjonatów mody czy sztuki – komentuje Tomasz Dzienis, specjalista ds. marketingu Alfa Centrum Białystok.

  


W ramach wydarzenia dyrekcja Alfa Centrum zaprasza na konferencję prasową inaugurującą wystawę, podczas której rozstrzygnięty zostanie konkurs na oryginalny projekt nadruku na torebkę pod hasłem "Kobiecość".

Jury w składzie: Dorota Wróblewska (producentka pokazów mody, kolekcjonerka, producentka pokazów i widowisk artystycznych oraz autorka programów telewizyjnych), Elwira Horosz (projektantka mody, właścicielka butiku w Alfa Centrum), Rozalia Mancewicz (modelka, zdobywczyni m.in. tytułu Miss Polonia 2010) oraz Marzena Sułkowska-Maciąg (dyrektor Alfa Centrum), przedstawi laureata i ogłosi zwycięski projekt.

 


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok