Radio Białystok | Patronaty | Koncert charytatywny Kasi Kowalskiej na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową

Koncert charytatywny Kasi Kowalskiej na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową


Stowarzyszenie "Pro Salute", wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować drugi już Koncert Charytatywny Na Rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Koncert odbędzie się w poniedziałek, 14 października o 19:00 na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, mająca w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną.

Wylansowała takie przeboje jak: Prowadź mnie, Antidotum, A to co mam, Spowiedź, Być tak blisko, Co może przynieść nowy dzień, Coś optymistycznego, To co dobre, Alannah (tak niewiele chcę) i wiele innych.

Rok 2018 był dla Kasi Kowalskiej wyjątkowy. Obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album Aya, na który jej fani czekali aż 10 lat. Aya jeszcze przed premierą znalazła się na 1. miejscu listy sprzedaży płyt EMPiK-u.Jako support przed Kasią Kowalską wystąpi zespół The White Tigers z Wieruszowa, w którym na saksofonie altowym gra Krystian Lota - podopieczny Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" UMB, w której jest objęty terapią czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów w kierunku dystrofii mięśniowej.

Oprócz niego zespół tworzą:

Wokal: Iga Wojciechowska, Dominika Derdak

Klawisze: Martyna Jaroch

Perkusja: Adrian Lota

Gitara elektryczna i elektroakustyczna: Wiktor Świsulski

Gitara basowa: Michał Marchwiak.


Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 6 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dotkniętym tymi chorobami dzieci, usprawniać ich funkcjonowanie, a nawet zrobić pierwsze samodzielne kroki.

Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym USA). Często otrzymują listy i maile, również od osób dorosłych, z pytaniami, czy istniałaby możliwość zastosowania tej terapii w ich przypadku. Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiegł końca i stosowany lek nie może być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę w audycji Radioskop na radio.bialystok.plW związku z powyższym Stowarzyszenie "Pro Salute” zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku i wydaje się, iż dobrą okazją ku temu jest koncert charytatywny. Ideą koncertu jest także uświadomienie i przybliżenie białostoczanom problemu chorób mięśniowych.


Bilety są dostępne pod adresem tiny.pl/tth3m.

 

HARMONOGRAM KONCERTU:

19:00 - otwarcie koncertu, powitanie gości, informacje nt. Stowarzyszenia

19:15 - koncert The White Tigers

19:40 - licytacje obrazów

20:10 - koncert Kasi Kowalskiej


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok