Radio Białystok | Patronaty | Eligiusz Buczyński w Klubie Ex Libris

Eligiusz Buczyński w Klubie Ex Libris

26.03.2019

Podlaska poezja zagościła na dobre w Klubie Czytelniczym Ex Libris. Podczas najbliższego spotkania rozmawiać będziemy o najnowszym tomiku poetyckim Eligiusza Buczyńskiego "On" i powieści historycznej "Po wsze czasy" Iwony Menzel.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Eligiusz Buczyński będzie gościem spotkania, odpowie na pytania  klubowiczów  i przeczyta wybrane wiersze. Gwarantujemy swobodną  atmosferę rozmów przy kawie i herbacie. Będzie też okazja do wygrania nagród książkowych w mini konkursach związanych z literaturą.

Eligiusz  Buczyński - to mieszkający w Białymstoku poeta, kierownik Działu  Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w  Białymstoku. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Autor czterech tomów wierszy:  "Oddechy" (2006), "duch osobny" (2014), "Konik morski" (2015), "On"  (2018). Publikował między innymi w: "Portrecie", "Odrze", "Interze",  "Akancie", "Cegle", "Epei", "Bibliotekarzu Podlaskim". Wielbiciel Julii Hartwig."To  spójny i bardzo osobisty tomik, do czytania w całości i w pojedynczych  epizodach. Jest w nim wszystko, co przynieść powinna  dobra poezja:  zaintrygowanie, tajemnicę i dobrze skonstruowane obrazy" - napisał o tomiku Artur Jan  Szczęsny.

 Kim jest „On”? Jeżeli po lekturze tomiku Eligiusza Buczyńskiego nie  znajdziemy odpowiedzi na to pytanie, będzie okazja zapytać o to  bezpośrednio autora na spotkaniu w Klubie. Po  raz pierwszy w Klubie Ex Libris zaprosimy do rozmowy do powieści  historycznej, której akcja dzieje się w Białymstoku po  upadku powstania  styczniowego. Powieść „Po wsze czasy” Iwony Menzel jest nominowana do nagrody  literackiej Wiesława Kazaneckiego. Iwona Menzel, z zawodu architekt  wiele lat  mieszkała w niemieckim Darmstadt. Zafascynowana Podlasiem,   zaczęła zgłębiać  jego dziedzictwo kulturowe i historię.  W powieści „Po wsze czasy”  śledzimy historię poprzez doświadczenia  życiowe Augusty, głównej bohaterki książki, która w młodości trafia na  zachodnie rubieże Imperium Rosyjskiego, do Białegostoku. Ideą  Klubu Ex Libris jest promowanie czytelnictwaa wartościowej literatury. W  tym roku stawiamy na regionalną poezję i na spotkania klubowe zapraszać  będziemy poetów.  Zależy nam na integracji wielopokoleniowej wokół wartościowych  utworów literackich. Wierzymy, że literatura - ambitna, oryginalna,  głęboko osadzona w historii i obyczajowości naszego regionu - jest  szansą na międzypokoleniowy dialog.  Moderatorami spotkania są  Bożena Bednarek i Dominik Sołowiej ze Stowarzyszenia  Szukamy Polski.

Spotykamy się 26 marca o 18.00  w restauracji-galerii „Kwestia Czasu” , Białystok, Plac NZS 1 (budynek UwB). Wstęp wolny.Organizatorem  Klubu Czytelniczego Ex Libris jest Stowarzyszenie Szukamy Polski a   partnerami Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku i  Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Patronat medialny –   Polskie Radio Białystok i portal podlaskisenior.pl.źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok