Radio Białystok | Patronaty | "Sytuacje" Adrianny Konopki - wystawa w OiFP

"Sytuacje" Adrianny Konopki - wystawa w OiFP


Wernisaż wystawy "Sytuacje" Adrianny Konopki odbędzie się w czwartek, 9 maja o 17:30 w sali wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wstęp jest wolny.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Adrianna Konopka to artystka urodzona w Białymstoku, absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu. Studiuje na czwartym roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, malarstwo pod kierunkiem prof. zw. Jarosława Modzelewskiego oraz rysunek pod kierunkiem prof. ASP Pawła Bołtryka. To jedna z ciekawszych, znakomicie rozwijających się artystek młodego pokolenia, warto obejrzeć jej wystawę indywidualną, pierwszą w rodzinnym mieście.


- Nie jest łatwo pisać o twórczości młodej, rozpoczynającej drogę artystyczną malarki, a taką jest studiująca obecnie na IV roku Adrianna Konopka. Trudność polega na tym, że jej sztuka może się jeszcze bardzo zmienić, i oby tak się stało. Nie dlatego, że jej obrazy nie są już teraz ciekawe i intrygujące, a tak jest właśnie w przypadku Adrianny, ale dlatego, że przyszłe przemiany jej malarstwa są niemal pewne. Obrazy Adrianny Konopki wynikają z jej wrażliwości, intuicji i potrzeby stworzenia świata innego niż ten realny, takiego, w którym jej decyzje co do koloru i formy kreują inną rzeczywistość – rzeczywistość obrazu. Podlega ona przemianom równoległym do  przemian czasu i przestrzeni, w którym żyje i pracuje. Na tym polega żywa sztuka.

 Prof. zw. Jarosław Modzelewski

 

Na wystawie "Sytuacje" można zauważyć mocny dualizm. Z jednej strony, widzimy prace ciemne, wręcz czarne, z drugiej - prace w kolorze, mieniące się ciepłymi barwami, w różnych technikach. Czerń w sztuce to problem każdego twórcy i każdy musi się z nim prędzej czy później uporać. Uzewnętrzniając te zmagania, artystka stara się z nimi pogodzić, by iść dalej.

Każdy człowiek posiada kilka twarzy, których nie lubi pokazywać każdemu. Prace w kolorze symbolizują przyszłość i w pewnym stopniu teraźniejszość, twórczyni jest osobą nastawioną optymistycznie i podkłada dużą wiarę w to, co nadejdzie. Przeplata motywy fantastyczne z sytuacjami z normalnego, codziennego  życia, łączy te dwa światy. Potwory, które maluje, nie wydają się groźne. Są raczej nieznajomymi, z którymi zamienia się kilka miłych słów  podczas wędrówki.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRowerDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

19 października 2019

źródło: mat. org.

26 października 2019

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok