Radio Białystok | Patronaty | "Brakujące ogniwo” - spektakl baletowy z orkiestrą na żywo

"Brakujące ogniwo” - spektakl baletowy z orkiestrą na żywo


"Brakujące ogniwo” to pierwszy w naszym regionie spektakl baletowy z orkiestrą na żywo tworzony przez rodzimych artystów i dedykowany dzieciom i młodzieży.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Spektakl wyreżyserowano do nowo powstałego utworu muzycznego, skomponowanego specjalnie na potrzeby projektu oraz w oparciu o libretto o tym samym tytule nagrodzone w 2018 roku w konkursie organizowanym przez ZAiKS. Będzie to prapremiera utworu.

Współpracy przy realizacji tego projektu podjęły się dwie szkoły artystyczne działające w Białymstoku: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Przedsięwzięcie jest przygotowywane przez dzieci i pedagogów z obu szkół. Producentem i organizatorem spektaklu jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca.

"Brakujące ogniwo" to spektakl muzyczno-taneczny opowiadający o spotkaniu dwóch dziewczynek o skrajnie różnych charakterach, które szybko przekształca się w przymusową znajomość, a następnie, za sprawą wspólnej przygody, w piękną przyjaźń. To także opowieść o pokonywaniu strachu, walce z lękiem i o tym, dlaczego warto jest ze sobą współdziałać, zauważając to, co nas łączy, a nie to, co nas dzieli.

W warstwie wizualnej widz może spodziewać się bajkowej scenerii z elementami kojarzącymi się z końcem XIX wieku oraz łączonymi z disneyowską stylistyką.

Premiera spektaklu odbędzie się 17 i 18 czerwca w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej w Białymstoku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wejściówki lub zaproszenia, które można nabyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca w Białymstoku przy ul. Zwycięstwa 8/1 (wejście do Danceoffni).

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-MostowiczDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok