Radio Białystok | Patronaty | 100-lecie WKU w Suwałkach

100-lecie WKU w Suwałkach


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach świętuje swoje stulecie.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W poniedziałek, 24 czerwca przypada jubileusz 100. rocznicy ustanowienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach. Z tej okazji odbędą się uroczyste obchody, które honorowym patronatem objął wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Obchody 100-lecia suwalskiej Komendy będą trwały dwa dni.

17 czerwca o 9:00 przed siedzibą WKU zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający jubileusz instytucji. Odbędzie się piknik służb mundurowych "WKU i Przyjaciele", podczas którego będzie wystawiony punkt rekrutacji do służby wojskowej z możliwością wykonania bezpłatnego badania wzroku, degustacja wojskowej grochówki oraz pokaz sprzętu i uzbrojenia pozostający na wyposażeniu służb mundurowych.

22 czerwca o 14:30 zostanie odprawiona msza św. w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach, po której odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchody upamiętniające 100. rocznicę ustanowienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach uświetni koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Dziennik Rozkazów Wojskowych nr 72 z dnia 3 lipca 1919 r. opublikował Rozkaz Ministra Spraw Wojskowych (poz. 2372) o ustanowieniu z dniem 24 czerwca 1919 r. Powiatowej Komendy Uzupełnień Suwałki. PKU Suwałki, z tymczasową siedzibą w Grodnie, obejmowała swoim zasięgiem powiaty: suwalski, sejneński i augustowski. Podporządkowana została Dowództwu Okręgu Generalnego Warszawa. Jej głównym zadaniem było wówczas uzupełnianie stacjonującego 41. Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Upamiętniając te historyczne wydarzenie, jakim jest powołanie do życia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach, ppłk Jarosław Kowalewski oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział
w Białymstoku zapraszają wszystkich mieszkańców Suwalszczyzny na uroczyste obchody stulecia suwalskiej Komendy.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krewDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok