Radio Białystok | Patronaty | Eliminacje Regionalne VI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Anna German"

Eliminacje Regionalne VI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Anna German"


Koncert galowy uczestników eliminacji regionalnych odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Spodkach. Początek o 17:00.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Głównym założeniem i misją eliminacji jest prezentacja fenomenalnego wzorca muzycznego, jakim była twórczość Anny German. Dążeniem organizatorów konkursu jest wykreowanie sceny debiutów, przyszłych artystów inspirujących się i nawiązujących do najlepszych wzorów muzyki rozrywkowej.

Ważnym elementem konkursu jest promocja młodych artystów sięgających do korzeni swojej kultury. Ich nowoczesne podejście do tradycji jest bardzo istotne w przekazywaniu idei własnej tożsamości kolejnym pokoleniom. Eliminacje, obok prezentacji tradycyjnych wykonań, kreują przestrzeń dla nowych interpretacji inspirowanych źródłami. Eliminacje są również platformą międzynarodowej współpracy i wymiany kulturowej.

Laureat eliminacji regionalnych weźmie udział w finale Festiwalu w Warszawie.

Organizatorem regionalnych eliminacji festiwalu jest Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód, a współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku oraz Liga Kobiet Polskich.

Anna German - polska piosenkarka, kompozytorka, aktorka. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo, Neapolu, Cannes, Ostendzie, Sopocie czy w Opolu. Była pierwszą Polką, która wystąpiła na festiwalu w San Remo.

Występowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS oraz ZSRR. Śpiewała w siedmiu językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i po łacinie, wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok