Radio Białystok | Patronaty | "notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki

"notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki


"notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów. Tradycyjnie osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych "no to short", zwieńczony uroczystą galą.

"notofest" - Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północny wschód miasta Polski aranżujemy przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej.


- Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by "notofest" nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju, sprawi że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie - mówi Jacek Chodkiewicz, dyrektor Festiwalu.


Sercem Festiwalu jest konkurs filmów krótkometrażowych "no to short", dedykowany wszystkim, którzy chcą być bliżej krótkich historii, czują w sobie nieodkryty talent i marzą, by zobaczyć swój film na dużym ekranie. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Kinga Dębska, Marian Dziędziel oraz Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Krzysztof Zanussi.

Ponadto podczas Festiwalu organizatorzy zaprezentują odważne i inspirujące, starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii. Pokazom towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne - m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii. Dla początkujących filmowców przygotowano warsztaty z podstaw sztuki filmowej, na zaawansowanych czekają warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym "notofest" - 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzie Gala Finałowa. To moment, w którym zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody "notofest Grand-Prix".

"notofest" - Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa podlaskiego. Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy Podlasia oraz turyści odwiedzający Suwałki, miłośnicy sztuki filmowej oraz twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu podczas nocnego kina plenerowego, zorganizowanego w samym centrum Suwałk - Placu im. Marii Konopnickiej.


 

źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza UzdańskiegoDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

30 października 2019

źródło: mat. org.

25 listopada 2019

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok