Radio Białystok | Patronaty | "Pokój z widokiem" - spotkanie z autorem Marcinem Wilkiem

"Pokój z widokiem" - spotkanie z autorem Marcinem Wilkiem


W rocznicę napaści ZSRR na Polskę Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Marcinem Wilkiem - autorem książki "Pokój z widokiem. Lato 1939" oraz z jej bohaterem, świadkiem historii - Ignacym Bogdanowiczem.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.Pokój z widokiem. Lato 1939

17 września, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
prowadzenie: Marta Sawicka-DanielakWspółczesne lato to przede wszystkim wakacje. W przedwojennej Polsce lato odróżniało się od innych pór roku tylko tym, że było cieplej.

Podróżowali oczywiście artyści, literaci, dziennikarze, a kurorty z roku na rok stawały się coraz nowocześniejsze (tak jak modernizowała się Polska). Ale nie wszędzie było tak kolorowo. Na wsi o wakacjach się nie marzyło. Krucho z marzeniami było także w województwach wschodnich, dziś określanych mianem Kresów.

Opisując ostatnie przedwojenne lato, Marcin Wilk zajrzał do Zakopanego, spędził trochę czasu w Gdyni, przyjrzał się Zaleszczykom, ale przede wszystkim zboczył z popularnych tras turystycznych. Przemierzając tereny Polski przedwrześniowej, postanowił dotrzeć do żyjących świadków epoki i wysłuchać ich opowieści o ostatnich tygodniach życia w pokoju.

Obrazy pamięci wzbogacone wycinkami z prasy i dokumentami epoki złożyły się w mozaikę o codzienności na moment przed apokalipsą.

Marcin Wilk – autor, bloger/vloger, kurator. Stale współpracuje z Goethe-Institut w Krakowie, od wielu lat jest kuratorem pasma Przemysły Książki na Festiwalu Conrada, a także moderatorem Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych w Krakowie. Napisał m.in. biografię Anny Jantar ("Tyle Słońca", Znak, 2015), Ireny Kwiatkowskiej ("Żarty się skończyły", Znak, 2019) oraz reportaż historyczny "Pokój z widokiem. Lato 1939" (W.A.B., 2019). Prowadzi literackiego bloga Wyliczanka.eu.

Marta Sawicka-Danielak – filolożka i kulturoznawczyni, krytyczka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Publikowała m.in. na łamach "Wprost", "Polityki", "Rzeczpospolitej" i innych; współprowadziła program o książkach w TVP1. Autorka powieści "Święto Trąbek" (W.A.B., 2016). Restauratorka i właścicielka klubo-galerii. Nauczycielka jogi certyfikowana przez rząd Indii, autorka tekstów z zakresu świadomego życia i coachingu. Mieszka w Warszawie. Kocha Podlasie. sawickadanielak.com


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok