Radio Białystok | Patronaty | Konferencja "Kultura w Polsce w XXI wieku" w Białymstoku

Konferencja "Kultura w Polsce w XXI wieku" w Białymstoku


Instytut Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Kultura w Polsce w XXI wieku. Konteksty społeczne, kulturowe i medialne".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 23 września w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki. Głównym celem jest otwarta debata oraz wymiana poglądów, wiedzy i doświadczeń na temat miejsca kultury we współczesnym społeczeństwie polskim, z uwzględnieniem zarówno jej poziomu instytucjonalnego, jak i z punktu widzenia jej uczestników.

Problematyka konferencji będzie dotyczyć miejsca kultury w życiu społecznym, silnie determinowanej poprzez wpływ nowoczesnych technologii i procesów globalizacji, a z drugiej strony poprzez jej funkcjonowanie w aspekcie historycznym, regionalnym i lokalnym.


- Konferencja skierowana jest do socjologów, pedagogów, kulturoznawców, etnologów, kognitywistów oraz naukowców z innych dyscyplin humanistycznych oraz społecznych. Do udziału zachęcamy także praktyków kultury: przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, osoby na co dzień zajmujące się tworzeniem i animacją kultury. Mamy nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie będzie dobrą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń - mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska z Teatru Dramatycznego.


Po konferencji planowane jest wydanie publikacji w Wydawnictwie Uniwersytetu w Białymstoku.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Wojewoda Podlaski, Marszałek Podlaski oraz Rektor Uniwersytetu w Białymstoku.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krewDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok