Radio Białystok | Patronaty | Turniej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - TERMIN PRZESUNIĘTY

Turniej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - TERMIN PRZESUNIĘTY


Droga do marzeń zaczyna się na podlaskich podwórkach.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.


INFORMACJA ORGANIZATORA

Świadomy powagi sytuacji związanej z koronawirusem oraz w trosce o zdrowie uczestników, Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu ze Sponsorem Głównym Turnieju informuje o przełożeniu etapu wojewódzkiego i finału ogólnopolskiego XX  edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".


Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników, trenerów i osób zaangażowanych w wydarzenie PZPN podjął decyzję o zmianie terminów finałów wojewódzkich i ogólnopolskich. Nowy harmonogram rozgrywek zostanie ustalony, gdy minie zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 w Polsce.

 

Wszystkie komunikaty dotyczące zmian w terminarzu rozgrywek XX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" będą dostępne na stronach zpodworkanastadion.pl i  laczynaspilka.pl. 
Od kilkunastu lat Polski Związek Piłki Nożnej jako organizator i firma Tymbark jako sponsor główny Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wspierają rozwój piłkarskich talentów.

W 20-letniej historii wydarzenia rodziły się talenty ponad 50 reprezentantów Polski - m.in. Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Jubileuszowa XX edycja Turnieju z pewnością da początek nowym piłkarskim przygodom, ale również przyniesie jego uczestnikom wiele radości, wspomnień i nowych przyjaźni.

Po raz pierwszy Turniej odbył się w 2001 roku. Od tego czasu drogę z podwórka na stadion przeszło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy. W tym gronie znaleźli się także byli i obecni reprezentanci kraju we wszystkich kategoriach wiekowych.

Również na Podlasiu narodziły się piłkarskie talenty. Kibice z tego regionu Polski jako pierwsi mogli obserwować, jak zaczynała się droga Bartłomieja Drągowskiego i Damian Kądziora. Obaj nieustannie się rozwijali. Drągowski zmienił Jagiellonię na Fiorentinę, a Kądzior przeszedł z Górnika Zabrze do Dinama Zagrzeb.

Nie tylko oni poszli naprzód. Podobną ewolucję przeszedł sam Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Od samego początku założeniem organizatorów było to, aby dzieci z całej Polski miały równy dostęp do rozgrywek i aby zgłaszały się do nich jak najliczniej – bez względu na płeć, miejsce zamieszkania czy umiejętności. Wyraźne skoki frekwencji odnotowane w edycjach XIV oraz XV były  związane z dołączeniem do Turnieju kolejnych kategorii wiekowych: kolejno U-12 oraz U-8. Początkowo grano systemem wiosna-jesień. Z biegiem czasu przeorganizowano rozgrywki i zaczęto je równoległe z sezonem piłkarskim.

Jedną z kluczowych decyzji w historii rozgrywek "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" była ta z XIV edycji o przeniesieniu wielkiego finału na stadion PGE Narodowy i ustalenie jego stałej daty (2 maja, przed finałem Totolotek Pucharu Polski). Z kolei trzy lata później wprowadzono "Zielone Kartki Fair Play", by w ten propagować wartości, które są w Turnieju najważniejsze.

Nagrodę w postaci zielonej kartki mogą otrzymywać – poza zawodnikami – ich rodzice, trenerzy oraz kibice obecni na zawodach. Uczestnicy rozgrywek doświadczają czystej rywalizacji, nawiązują nowe kontakty, zawierają przyjaźnie. Zdobywają tym samym niezbędne kompetencje sportowe i społeczne. Poznają smak porażki i uczą się sobie z nim radzić. Mają wreszcie mnóstwo powodów do radości – nie tylko przy okazji zwycięstw, ale też z samego realizowania pasji. To wszystko kształtuje młodych ludzi i wpływa na ich obecne i przyszłe zachowania.

Rozgrywki realnie popularyzują i rozwijają również piłkę kobiecą w Polsce. Średnio 30 procent uczestników Turnieju stanowią dziewczynki. Aby ta liczba rosła, regulamin dopuszcza do gry wszystkie zawodniczki spełniające kryterium wieku.

Do jubileuszowej XX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" można było zapisywać się do 30 września. Do rozgrywek mogły zgłaszać się szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. 

Po zakończeniu zapisów, od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.), których zwycięzcy w kat. U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2020 r.). Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem.

Każde dziecko, które zagra w Turnieju, otrzyma wyjątkowy medal i dyplom. Trenerzy za zgłoszenie drużyn oraz ich poprowadzenie w okresie rozgrywek zostaną nagrodzeni treningowymi gadżetami. W nadchodzących rozgrywkach młodzi piłkarze i piłkarki zagrają w nowych koszulkach.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym już od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od trzech edycji Electrolux. Rozgrywki objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

 Więcej informacji na stronie zpodworkanastadion.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok