Radio Białystok | Patronaty | L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra w OiFP

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra w OiFP


Drugi "Dialog" Rebel Babel Ensemble to podróż w stronę jazzu, klasyki, folku i muzyki filmowej.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Polscy kompozytorzy i producenci: Krzysztof Herdzin, Maciej Obara, Pawbeats, Łukasz L.U.C. Rostkowski, Nikola Kołodziejczyk, The Whoop Group zreinterpretowali repertuar wybitnych twórców muzyki filmowej, takich jak Krzysztof Komeda, Bronisław Kaper, Karol Rathaus, Jan A. P. Kaczmarek, Władysław Daniłowski, Aleksander Tansman czy Henryk Wars - twórca m.in. muzyki do pierwszego zachowanego polskiego filmu dźwiękowego "Na Sybir" w reżyserii Henryka Szaro.

Kompozycje muzyki filmowej w zupełnie nowych, często futurystycznych aranżacjach zagrane z ogromną siłą i werwą przez ogromny Big Band złożony z zawodowych muzyków jazzowych Rebel Babel Commanders oraz lokalnych akademickich i szkolnych orkiestr dętych tworzą niepowtarzalną mieszankę stylistyczno-brzmieniową. Całość okraszona skreczami DJ Wojaka i wizualizacjami VJ Deruby składa się na dopracowane w każdym detalu audiowizualne widowisko.

W projekcie pojawiają się zarówno aktorki Sonia Bohosiewicz, Magda Kumorek, Małgorzata Kożuchowska, Tamara Arciuch, soliści Piotr Zioła, Ania Rusowicz, jak i artyści jazzowi Krzysztof Herdzin, Dorota Miśkiewicz, Irek Wojtczak, Kuba Więcek, zespół The Whoop Group, a nawet koncertujący z Milesem Davisem saksofonista światowej klasy Rick Margitza.

Ludowe akcenty projektu zapewniają Laboratorium Pieśni lub Dagadana, a w Białymstoku – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych. W czwartek, 14 listopada wystąpią na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Usłyszymy zarówno szlagiery dwudziestolecia Henryka Warsa "Ach, jak przyjemnie", "Zimny drań", "Dziecko Rosemary" czy "Nóż w wodzie" Komedy, fragmenty z "Marzyciela" Jana A.P. Kaczmarka, jak również mniej znane utwory w klasycznych i nowych aranżacjach.

Rebel Babel to eksperymentalny, nowatorski zespół, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych sfer, poruszając ważne problemy społeczne. Łączy muzykę współczesną z lokalną muzyką tradycyjną, kulturę wysoką z kulturą ulicy oraz muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów, krzyżując ich kultury, języki, zarówno w rozumieniu muzycznym, jak i lingwistycznym.

Kolektyw złożony z zawodowców przemierza świat, organizując surrealistyczne performensy oraz mikro- i makrokoncerty, tworząc nowe oddziały w kolejnych regionach. Rebel Babel Ensemble to liczący już 10 000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie, zapraszając artystów z miejscowych orkiestr i big bandów.

 


L.U.C. & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA

Dialog 2 – 100 lat polskiej muzyki filmowej

czwartek, 14 listopada 2019 | Duża Scena OiFP, ul. Odeska 1 | godz. 19.00Artyści:

Dorota Miśkiewicz

Magdalena Kumorek

Pawbeats

The Whoop Group

Dominika Czajkowska – fortepian

Łukasz L.U.C. Rostkowski

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok