Radio Białystok | Patronaty | Klub Czytelniczy Ex Libris - spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim

Klub Czytelniczy Ex Libris - spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim


Ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Czytelniczego Ex Libris - we wtorek, 19 listopada - zapowiada się wyjątkowo. Gościem będzie Krzysztof Czyżewski, który za tom poetycki "Żegaryszki" i całokształt twórczości otrzymał w 2019 roku nagrodę im. Wiesława Kazaneckiego.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org."Kwestia Czasu" w Białymstoku, Plac NZS 1

19 listopada, godz. 18:00

Wstęp wolnyKrzysztof Czyżewski - praktyk idei, pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych. Współtwórca Fundacji Pogranicze i Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. W 2011 r., wraz z zespołem Pogranicza, otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

Inicjator programów dialogu międzykulturowego w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Środkowej, Indonezji, Bhutanie, Afryce Północnej i innych pograniczach świata. Wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA; profesor Uniwersytetu Bolońskiego i Rutgers University.

Autor książek "Ścieżka pogranicza" (2001), "Linia powrotu. Zapiski z pogranicza" (2008), "Miłosz. Tkanka łączna" (2014), "Małe centrum świata. Zapiski praktyka idei" (2017), "Żegaryszki" (2018). Współautor m.in.: "Podręcznik dialogu. Tożsamość i zaufanie" (2012), "Miłosz – Dialog – Pogranicze" (2012), "Krasnogrudzki most. Niezbędnik budowniczego" (2016).

Reżyser opowieści teatralnych Pogranicza, w tym: Trzy kobiety. Metamorfozy mitu Medei u Owidiusza i Picassa oraz Misterium Mostu. Przez Jerzego Giedroycia uhonorowany nagrodą Małego Berła Kultury Polskiej. W 2014 roku otrzymał Dan David Prize.


Krzysztof Czyżewski zarekomendował też do omówienia w drugiej części klubowego spotkania dwie książki Pawła Huelle "Opowiadania na czas przeprowadzki" i "Byłem samotny i szczęśliwy".

Zapraszają jak zwykle Stowarzyszenie Szukamy Polski,  Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok