Radio Białystok | Patronaty | "Formy naturalne" - wystawa prac Zuzanny Sierocińskiej

"Formy naturalne" - wystawa prac Zuzanny Sierocińskiej


Wystawę prac Zuzanny Sierocińskiej pt. "Formy naturalne" można oglądać w białostockiej Kwestii Czasu do 22 stycznia 2020 r.

"Formy naturalne" Zuzanny Sierocińskiej, źródło: mat. pras.
"Formy naturalne" Zuzanny Sierocińskiej, źródło: mat. pras.Wernisaż wystawy FORMY NATURALNE:  - 29 listopada 2019, godz. 19:00

Neobistro Kwestia Czasu, Białystok, Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1
(w budynku Uniwersytetu w Białymstoku)

Wystawa trwa do 29 stycznia 2020Zuzanna Sierocińska

Ur. 1990 r. w Warszawie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Dyplom Magistra Sztuki obroniła w 2016 roku, w pracowni Ceramiki Artystycznej pod kierunkiem prof. zw. Przemysława Lasaka i dr Michała Puszczyńskiego oraz w pracowni Projektowania Ceramiki w Architekturze u prof. nadzw. Gabriela Palowskiego i  arch. Darii Kieżun.

Zajmuje się głównie ceramiką i plenerowym malarstwem sztalugowym. Artystka współpracuje z Sopockim Domem Aukcyjnym oraz z  Domem Aukcyjnym Agra Art w Warszawie, gdzie można znaleźć jej prace.

Najważniejsze wydarzenia z ostatniego czasu: 2018, indywidualna wystawa instalacji i ceramiki "Formy naturalne", Galeria Popkolor, Grodzisk Mazowiecki; 2018, grupowa wystawa malarstwa, otwarcie XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pyeongchang, "The 32nd ASROPA International Arts Exhibition", Gunsan Art Center, Korea Południowa; 2017, sympozjum ceramiczno-malarskie Cucuteni International Art Camp, Ivancea, Mołdawia, zwieńczone festiwalem i wystawami w Ivancei oraz w Kiszyniowie; 2016, indywidualna dyplomowa wystawa ceramiki, 70-lecie ASP im. Eugeniusza Gepperta w Centrum Sztuk Użytkowych i Innowacyjności, Wrocław.


OPIS WYSTAWY:

Wystawa  FORMY NATURALNE ceramika / instalacja składa się z interdyscyplinarnych prac. Głównie są to prace ceramiczne wykonane w różnych technikach i technologiach. Pojawia się również między innymi fotografia, grafika, rzeźba w metalu oraz innego rodzaju działania plastyczne. Zagadnienie instalacji w podtytule ma duże znaczenie, ze względu na formę prac oraz ich przeznaczenie lub pochodzenie podczas procesu twórczego.

Tematyka wystawy w szerokim pojęciu dotyczy ludzi. Porusza zagadnienia relacji postaci / ludzi w stosunku do obiektów, zewnętrza oraz innych ludzi. Dotyka kwestii emocjonalnych, natury ludzkiej i przestrzeni. Częściowo dzieła przybierają abstrakcyjną formę wykorzystującą złudzenia optyczne i działania helioplastyczne. Ale również nie brakuje figuralnych przedstawień, które zestawiają się z abstrakcją i syntetyczną formą.

Tytułowe FORMY NATURALNE odnoszą się do zaistniałych form, które są naturalne w efekcie relacji, sytuacji bądź akcji w której dana forma się znajduje. Niezależnie czy jest żywa czy martwa. Czy jest to postać czy obiekt. Jest to forma naturalna dla danego zjawiska.

Techniki wykonania prac w dużej mierze wykorzystują naturalne możliwości warsztatowe jak chociażby żywioł ognia. Kolorystyka prac wynika z wykorzystanej techniki i materiału.


Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia lokalu. Informacji na temat zakupu prac udzielają pracownicy lokalu i sama artystka.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Marek Kubik Ambient Live Act

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki PajączkowskiejDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok