Radio Białystok | Patronaty | "Brakujące Ogniwo" ponownie na scenie

"Brakujące Ogniwo" ponownie na scenie


"Brakujące Ogniwo" to białostocka, baletowa produkcja dla dzieci i młodzieży. W grudniu ponownie zawita na deski sceny Filharmonii Podlaskiej.

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

"Brakujące ogniwo" - spektakl baletowy z orkiestrą na żywo dedykowany dzieciom i młodzieży - swoją premierę miał w czerwcu 2019 roku. W grudniu ponownie pojawi się na scenie Filharmonii Podlaskiej. Dzięki dofinansowaniu Miasta Białystok będzie mogło go obejrzeć około półtora tysiąca uczniów białostockich szkół.

Podczas spektaklu zatańczy 30 tancerzy, zagra 40 muzyków, zaśpiewa ponad 30 chórzystów. Wszyscy artyści to utalentowana, podlaska młodzież. Współpracy przy realizacji tego projektu podjęły się dwie szkoły artystyczne, działające w Białymstoku: Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Fundację Rozwoju Sztuki Tańca wraz dziećmi i pedagogami z obu szkół.


- Cieszyliśmy się bardzo pozytywnym, jeśliby nie powiedzieć entuzjastycznym, przyjęciem premiery. I jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy "Brakujące Ogniwo" pokazywać szerszej - dziecięcej i młodzieżowej  publiczności. Dlaczego to ważne? Proszę powiedzieć, jak często uczniowie mają okazję oglądać prawdziwy balet, z muzyką na żywo, stworzony specjalnie dla nich, do tego realizowany przez utalentowanych rówieśników? Dotąd w naszym mieście nie było takiego wydarzenia - mówi Karolina Maria Garbacik, choreografka spektaklu, prezeska Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca oraz dyrektorka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca.


- Jako szkoła artystyczna kształcimy młodych tancerzy. Przygotowujemy ich do zawodu. Spektakl jest realizacją ich talentu i pasji. Ale cieszymy się, że mamy swój wkład w edukację kulturalną  dzieci i młodzieży naszego miasta. Zwykło się narzekać na kulturę masową, na zalew niskiej jakości treści dla dzieci i młodzieży. Chcemy zaproponować - zróbmy coś więcej. Zabierajmy dzieci na wydarzenia ambitne, uczmy ich być odbiorcami treści wartościowych. Dajmy im doświadczać - muzyki, sztuki, tańca. W przyszłości to zaowocuje - podkreśla Karolina Maria Garbacik.

Spektakl to historia spotkania dwóch dziewczynek - Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie. Tak zaczyna się ich przymusowa znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość, aż po współpracę, wybaczenie i przyjaźń. Spektakl powstał w oparciu o libretto autorstwa Agaty Wieczyńskiej-Krawiec, które wraz z muzyką Anny Marii Huszcza zostało nagrodzone w 2018 roku w konkursie organizowanym przez ZAiKS. Choreografię do spektaklu przygotowała Karolina Maria Garbacik. Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku prowadzi Kazimierz Dąbrowski.

Przewidzianych jest 5 pokazów - 7, 9, 10 grudnia 2019 r. O wejściówki szkoły podstawowe mogą ubiegać się w Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, pisząc na adres sekretariat@szkolasztukitanca.pl.

 

Pokazy

  • 7 grudnia godz. 18:00
  • 9 grudnia godz. 14:00 oraz 17:00
  • 10 grudnia godz. 14:00 oraz godz. 17:00

Produkcja

  • Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca

 

Współorganizacja

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca

Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego


Premiera

18 czerwca 2019, Białystok


Realizacja:

Muzyka: Anna Maria Huszcza

Choreografia:  Karolina Garbacik

Libretto: Agata Wieczyńska-Krawiec

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego

Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Kostiumy: Łucja Grzeszczyk, Justyna Sochoń

Asystenci choreografa: Olesia Sheremet, Alicja Złoch, Michalina Pawlukiewicz,

Przygotowanie chóru: Emilia Dobrzyńska 

Przygotowanie sekcji perkusji: Adam Krzyczkowski

Projekty graficzne: Paweł Dudko (We Shoot People)

Światło: Mateusz Bułatewicz

Koordynator projektu: Anastazja Popławska


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok