Radio Białystok | Patronaty | 88. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Białymstoku

88. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Białymstoku


W dniach 28 lutego - 1 marca Białystok stanie się areną zmagań 88. Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Rywalizacja najlepszych zawodniczek i zawodników w naszym kraju wraca do stolicy Podlasia po 9 latach przerwy.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbędą się w Białymstoku po raz czwarty. Ostatni raz krajowa elita tenisistek i tenisistów stołowych walczyła o medale w naszym mieście w 2011 roku. Wcześniej zaś w 2008 i 1963 r.


- Starania o organizację tej imprezy w 2020 roku trwały bardzo długo i nie były łatwe. Ostatecznie Polski Związek Tenisa Stołowego przyznał nam organizację najważniejszej krajowej imprezy w tym roku, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi menadżer Dojlid Białystok Piotr Anchim. - Zdecydowały takie kwestie jak doświadczenie i pozytywny klimat wokół klubu. Mi osobiście zależało na tym, aby tegoroczne mistrzostwa odbyły się tutaj, gdyż rzadko organizujemy turnieje o dużej randze. Powodem tego są obowiązki organizacyjne związane z drużynami kobiet i mężczyzn w ekstraklasie, szkółkami oraz Białostocką Ligą Sportu. Cieszymy się, że polski związek po raz kolejnym nam zaufał. Zrobimy wszystko, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę święta tenisa stołowego podkreśla.


W turniejach indywidualnych wystartuje 96 pingpongistów - 48 mężczyzn i 48 kobiet. To będzie trzydniowa bitwa wszystkich ze wszystkimi - starych z młodymi, mieszkających i trenujących za granicą z zawodnikami polskiej ligi, medalistów z tymi, którzy wciąż marzą o podium.

Kibice będą mieli okazję podziwiać wszystkich najlepszych polskich tenisistów stołowych w jednym miejscu. Wśród kobiet faworytką do złotego medalu jest Natalia Bajor. Zawodniczka KU AZS EU Wrocław bronić będzie tytułu wywalczonego w poprzednim roku w Gliwicach.

Z kolei wśród mężczyzn wszystkie oczy będą skierowane na reprezentującego niemiecki Liebherr Ochsenhausen Jakuba Dyjasa. W Białymstoku pokrzyżować szyki spróbują Konrad Kulpa, Marek Badowski czy ubiegłoroczny mistrz Jakub Chojnowski.

Białystok reprezentować będzie aż sześciu tenisistów. W turnieju kobiet zobaczymy Katarzynę Grzybowską-Franc, Kamilę Gryko (obie z UKS Dojlidy Białystok) oraz Gabrielę Dyszkiewicz (ATS east rent Białystok).

Nazwisko czwartej zawodniczki wyłoni finałowy turniej mistrzostw województwa podlaskiego, który odbędzie się 16 lutego. Z grona mężczyzn na razie pewny występu jest tylko Przemysław Walaszek (UKS Dojlidy Białystok). Jego klubowy trener Wang Zeng Yi o awans do turnieju powalczy przez wspomniane wcześniej kwalifikacje wojewódzkie.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok