Radio Białystok | Patronaty | Podlaski Festiwal Zdrowia Roślin 2020

Podlaski Festiwal Zdrowia Roślin 2020


Inauguracja Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin odbędzie się w czwartek, 20 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.Data: 20.02.2020

Miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku

Organizator: Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy, Terenowa Stacja Doświadczalna w Białymstoku; Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku, Urząd Marszałkowski w BiałymstokuInauguracja w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku rozpocznie obchody Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin 2020. To cenna AGRO inicjatywa podjęta przez prof. dr hab. Bożenę Łozowicką – Kierownika Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku oraz Andrzeja Stanisława Zamana – Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku wraz z pracownikami obydwu instytucji, w związku z ogłoszonymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa obchodami Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020. 

W uroczystości 20 lutego wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, jednostek podległych MRiRW, przedstawiciele jednostek naukowych, uczelni, szkół średnich o profilu rolniczym, szkół podstawowych, pszczelarzy i firm działających w obszarze szeroko pojętej ochrony zdrowia roślin. Wykłady inauguracyjne "Dylematy i wyzwania zdrowia roślin" i "Rola i zadania PIORiN" wygłoszą prof. dr hab. Bożena Łozowicka oraz Andrzej Stanisław Zaman.

Podczas festiwalowych dni w całym 2020 roku odbędzie się ponad 100 wydarzeń skierowanych do mieszkańców województwa podlaskiego w tym dzieci, uczniów szkół rolniczych, studentów, nauczycieli i osób starszych (Kalendarium PFZR dostępne na stronach www.ior.bialystok.pl i www.piorin.gov.pl/pl).


Program uroczystości:

 • Powitanie zaproszonych gości
 • Wystąpienia zaproszonych gości
 • Wykłady inauguracyjne – przedstawicieli Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Białymstoku i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku
 • Ogłoszenie Konkursu Kulinarnego "Regionalne Specjały Roślinne"
 • Występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie
 • Wystąpienie zaproszonego gościa
 • Ogłoszenie wyników Konkursu Kulinarnego – wręczenie nagród zwycięzcom
 • Wystąpienie przedstawiciela Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie
 • Wystąpienie przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
 • Ogłoszenie Konkursu Fotograficznego
 • Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jasionówki

 

Patronat honorowy: Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki jest współorganizatorem uroczystej inauguracji Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin 2020 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok