Radio Białystok | Patronaty | Kulinarny konkurs "Bitwa Regionów"

Kulinarny konkurs "Bitwa Regionów"


Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa czeka na zgłoszenia do "Bitwy Regionów".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa.

W Bitwie mogą wziąć udział drużyny składające się maksymalnie z trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi - prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań.

W województwie podlaskim półfinał "Bitwy Regionów" odbędzie się podczas Targów "Polska Smakuje" 5 lipca 2020 r. w Augustowie. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej wraz z opisem. Warunkiem udziału w "Bitwie Regionów"  jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie  jest obowiązkowe.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają nagrod.  Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok