Radio Białystok | Patronaty | Premiera płyty zespołu Mgły "Samotna podróż do Arkadii"

Premiera płyty zespołu Mgły "Samotna podróż do Arkadii"


24 kwietnia - to data premiery debiutanckiego albumu zespołu Mgły "Samotna podróż do Arkadii".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Na płycie usłyszeć można wydane już wcześniej single ("Czekam na lato", "Bałtyk", "Rzeka", "Nie mam czasu", "Smutna piosenka"), jak również osiem niepublikowanych dotąd kompozycji.

Muzyka Mgieł oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można znaleźć w niej garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni.

"Samotna podróż do Arkadii" to 13 piosenek o wielowarstwowych aranżacjach, w których organiczne, żywe brzmienia dyskretnie podszyte są elektroniką. Partie instrumentalne – przestrzenne gitary, analogowe syntezatory czy "połamane" groove'y bębnów – pokazując zespół od jego rockowej strony, kontrastują z intymnym, hipnotyzującym głosem wokalistki i rozbudowanymi harmoniami wokalnymi.

Nie brakuje eksperymentów brzmieniowych, jak choćby z elektronicznymi teksturami, samplami, ale i wstawkami operowymi czy wykorzystaniem instrumentarium orkiestrowego.

Teksty piosenek charakteryzuje niejednoznaczność, tęsknota za czymś nieznanym i tajemnicza, niekiedy baśniowa poetyka.W nagraniu albumu wzięli udział członkowie zespołu: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitary), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (gitara basowa, moog), Rafał Olewnicki (perkusja), jak również zaproszeni goście: Daniel Orlikowski (trąbka, flugelhorn), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Łukasz Makowski (kontrabas)."Samotna podróż do Arkadii"

Produkcja: Piotr Grudziński

Mix, mastering: Marcin Gajko

Opracowanie graficzne/projekt okładki: Daniel Zbroszczyk

Zdjęcia: Piotr Wroniewicz

Koloryzacja zdjęć/fotomontaże: Daniel Zbroszczyk

Wydawca: Wytwórnia Mgły

Dystrybucja cyfrowa: KayaxPremierę miał już nowy klip do utworu "Smutna piosenka", zwiastujący nadchodzący album.Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią

Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem.

Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

W 2017 r. zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu "Czekam na lato". Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu "Bałtyk", który z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1. miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice (został przebojem roku 2018) i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego.

W 2018 r. Mgły zasiliły szeregi MyNameIsNew, czyli projektu stworzonego przez wytwórnię Kayax, mającego na celu promowanie młodych artystów (http://mynameisnew.pl/mgly/). Utwory "Rzeka" i "Nie Mam Czasu" znalazły się na playliście MNIN https://Kayax.lnk.to/MyNameIsNew.

W tym samym roku zespół zaangażował się w kampanię społeczną "Projekt Test: Wszyscy testują się na HIV". Muzycy wystąpili w spocie wyreżyserowanym przez Michała Tylkę u boku Grażyny Wolszczak i Mateusza Grydlika. W tle zabrzmiał pierwszy singiel zespołu "Czekam na lato" https://www.youtube.com/watch?v=ht2jYKczmJA.

W 2019 r. grupa zaczęła koncertować z materiałem, który ukaże się na pierwszym albumie. Mgliste dźwięki zabrzmiały m.in. na Fest Festival 2019 w Chorzowie, na festiwalu Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie i w Starym Maneżu w Gdańsku (support Darii Zawiałow).Strona oficjalna: https://mgly.pl

FB: https://www.facebook.com/zespolmgly/

YT:  https://www.youtube.com/channel/UCfssiQP64uwQuiO6a2d270Q/featured?view_as=subscriber

Instagram:  https://www.instagram.com/mgly_pl/

Mail:  zespol@mgly.pl
źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krewDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok