Radio Białystok | Patronaty | Roksana Węgiel i Cleo - koncert charytatywny na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową [ODWOŁANY]

Roksana Węgiel i Cleo - koncert charytatywny na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową [ODWOŁANY]


źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Koncert miał odbyć się 27 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, jednak - jak informują organizatorzy - został odwołany ze względu na sytuację epidemiczną.Stowarzyszenie "Pro Salute", wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować trzeci już Koncert Charytatywny na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" UMB.Koncert odbędzie się we wtorek, 27 października 2020 r. o godz. 18:00 na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Gwiazdami wieczoru będą Roksana Węgiel i Cleo.Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 7 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dotkniętym tymi chorobami dzieci, usprawniać ich funkcjonowanie, a nawet zrobić pierwsze samodzielne kroki.

Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym USA). Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiegł końca ponad 2 lata temu i stosowany lek nie może być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta.

W związku z powyższym Stowarzyszenie "Pro Salute" zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku przy pomocy kolejnego koncertu charytatywnego.


Koncert patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Białegostoku, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Bilety dostępnena stronie oifp.eu/repertuar/koncert-charytatywny-na-rzecz-dzieci-z-dystrofia-miesniowa

Oficjalne wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events.


HARMONOGRAM KONCERTU:

  • 18:00 - otwarcie koncertu i powitanie gości (prowadzi Magdalena Gołaszewska)
  • 18:10 - koncert Roksany Węgiel
  • 19:20 - licytacje obrazów (prowadzi Ryszard Doliński)
  • 19:50 - koncert Cleo


Roksana Węgiel to 15-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej debiutancki singiel Żyj w serwisie YouTube wyświetlono ponad 14 mln razy, a Roksana otrzymała  za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim  singlem był utwór Obiecuję, którego teledysk obejrzano ponad 8 mln razy. Artystka nagrała również singiel Zatrzymać chwilę w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3, w którym użyczyła głosu postaci Lucy.

Roksana  została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018,  zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie  występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest, oraz  teledysk do utworu Anyone I Want To Be biły rekordy  popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je prawie 50 mln  osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany Manu. Bądź sobą.  W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego  przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut  Roku.

12 kwietnia 2019 roku ukazał się anglojęzyczny singiel Lay Low,  który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca  przekroczył 12 milionów wyświetleń. W maju 2019 Roksana pojawiła się w  charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji  w Tel Awiwie. 5 czerwca 2019 roku odbyła się premiera nowego singla Dobrze jest, jak jest,  którego teledysk w 48 godz. osiągnął ponad milion wyświetleń, a utwór  zagościł na playlistach największych stacji radiowych w kraju.

7 czerwca 2019 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany Roksana Węgiel,  który zaledwie w dwa miesiące po premierze osiągnął status złotej  płyty. 16 sierpnia odbyła się premiera kolejnego anglojęzycznego singla  Roxie pt. Live It Up w kolaboracji z producentem B-OK oraz  Kristianem Kostovem. 8 listopada 2019 ukazała się limitowana reedycja  debiutanckiej płyty artystki. Roksana współprowadziła Eurowizję Junior  2019, a także uzyskała nagrodę Bestseller EMPiK-u w kategorii Płyta  rock/pop.


CLEO to wokalistka, autorka  tekstów, malarka, projektantka - kobieta wielu talentów. Dziewczyna o  słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka  Rzeczpospolitej. Kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul,  Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop, fascynując się wielkimi divami światowej  sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan,  Laryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "MY  SŁOWIANIE", który stał się jednym z największych hitów radiowych, został  wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach ponad 100 mln  razy i stał się Cyfrową piosenką roku 2014. Cleo w roku 2014  reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za  jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji. Wydana rok później  płyta HIPER/CHIMERA uzyskała status potrójnej platyny.

Cleo jest  najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe  zgromadziły ponad 1,5 mln fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono  około 300 mln razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album "BASTET",  który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał  wyróżnienie złotej płyty a po kilku miesiącach podwójnej platyny.

Pierwszy singiel z płyty, Zabiorę Nas, uzyskał najwyższy status diamentowego singla oraz Cyfrowej Piosenki  roku 2016. W 2018 roku Cleo rozpoczęła pracę nad swoim trzecim albumem,  pierwszym singlem z płyty został przebój Łowcy Gwiazd, który  cztery miesiące po premierze osiągnął 40 mln wyświetleń. W chwili  obecnej we wszystkich rozgłośniach radiowych w kraju tryumfy święci jej  najnowszy singiel Dom.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok