Radio Białystok | Patronaty | Projekt "Poeci w sieci"

Projekt "Poeci w sieci"


Literatura to także poezja. Oglądajmy i słuchajmy podlaskich poetów, poznawajmy i ich wiersze.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Stowarzyszenie Szukamy Polski rozpoczyna realizację nowego projektu "Poeci w sieci" służącego promocji podlaskich poetek i poetów, którzy dotkliwie odczuwają skutki pandemii. Nie są organizowane przecież żadne spotkania autorskie z publicznością.

Stowarzyszenie planuje osiem spotkań autorskich z podlaskimi poetami - w formie filmów zrealizowanych i opublikowanych w internecie. Zaproszenie na filmowe spotkania przyjęli: Eligiusz Buczyński, Józef Budziński, Jolanta Maria Dzienis, Krystyna Konecka, Elżbieta Kozłowska-Świątkowska, Krzysztof Puławski, Teresa Radziewicz i Janusz Taranienko.

Dyskusja będzie o życiu i twórczości bohaterów filmów, poetek i poetów, o najbliższych planach twórczych. Zaprezentowane będą wybrane przez autorów wiersze, także najnowsze Filmy będą opublikowane na YouTubie, na Facebooku, w internetowej telewizji ITV Wrota Podlasia, telewizji TVS, na portalu podlaskisenior.pl oraz nowej stronie poeciwsieci.pl, która jest przygotowywana.

Nad całością realizacji czuwać będzie pomysłodawczyni projektu, inicjatorka Klubu Czytelniczego Ex Libris Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski.

Tomiki poetyckie bardzo często wydawane są poza granicami naszego województwa i często nasi autorzy funkcjonują w środowisku poetyckim jako twórcy nieidentyfikowani z naszym regionem. Tomiki wydawane są w bardzo małych nakładach (200-300 egzemplarzy) i bardzo szybko stają się niedostępne dla czytelników - nie ma ich w księgarniach, które na ogół nie są zainteresowane sprzedażą poezji. W czytelniach i wypożyczalniach znajdują się pojedyncze egzemplarze.

Nie ma przemyślanego systemu promocji poezji. Nie ma też rekomendacji wartościowej twórczości, która mogłaby tworzyć w przyszłości coś w rodzaju Podlaskiej Kolekcji Poetyckiej, dostępnej np. w jednej z wybranych księgarni internetowych. Projekt "Poeci w sieci" jest pierwszym krokiem do realizacji takich szerszych planów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum kultury w ramach programu Kultura w sieci. Partnerami projektu są Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Klub Czytelniczy Ex Libris.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok