Radio Białystok | Patronaty | Projekt "Bibliotek@ON"

Projekt "Bibliotek@ON"


"Bibliotek@ON" to nowy projekt Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, na który instytucja otrzymała dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.


 - W związku ze stanem epidemii, Książnica Podlaska ma utrudnioną możliwość realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury drogą tradycyjną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników stworzyliśmy projekt „Bibliotek@ON”, którego rezultaty będą w całości dostępne w Internecie - mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.


"Bibliotek@ON" to wielowymiarowa propozycja działań literacko-kulturalno-edukacyjnych takich jak: warsztaty on-line z zakresu wykorzystywania nowoczesnych form i narzędzi, dostępnych w internecie (Instagram, komunikacja wideo, storytelling, Wordpress, Canva), do promocji czytelnictwa i działań instytucji kultury oraz materiały wideo, zachęcające do czytania, zabawy słowem i tworzenia własnych tekstów literackich. - Propozycje warsztatowe zostały pomyślane tak, by mogły z nich czerpać wiedzę zarówno kadry kultury, jak i osoby niezwiązane z działalnością kulturalną - podkreśla Jolanta Gadek.

Do współpracy Książnica zaprosiła znane i cenione osobowości ze świata literatury, kultury i mediów takie jak: Katarzyna Droga, Miłka Malzhan, Dorota Sokołowska, Krzysztof Szubzda, Waldemar Smaszcz, Izabela Maria Wilczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Patryk Ołdziejewski, Marta Guśniowska, Magdalena Gołaszewska, Agnieszka Jarosławska, Marcin Tomkiel, Andrzej Bajguz, Dominik Sołowiej, Jakub Sosnowski, Marta Molska.

Ponadto, w związku z ustanowieniem przez Senat roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II, Książnica Podlaska przygotowuje nagranie wideo eseju "Karol Wojtyła - Jan Paweł II. Teatr-literatura-kapłaństwo", autorstwa znanego historyka, krytyka literatury i tłumacza Waldemara Smaszcza, w interpretacji Patryka Ołdziejewskiego - aktora (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), reżysera i kompozytora.

Celem projektu jest zapewnienie jak najszerszemu gronu odbiorców, w różnym wieku, bezpłatnego dostępu do kultury i edukacji kulturalnej, rozwój ich kompetencji cyfrowych i kulturowych oraz promocja czytelnictwa.

Projekt będzie realizowany w okresie od maja do października 2020 roku - szczegóły niebawem.

Partnerem zadania jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Region Olsztyńsko-Białostocki.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

23 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok