Radio Białystok | Patronaty | Cała Polska śpiewa Skaldów

Cała Polska śpiewa Skaldów


Fundacja "Gotowi do działania" zaprasza do udziału w unikalnym przedsięwzięciu w hołdzie dla legendy polskiego rocka - Skaldów, którzy obchodzą 55-lecie działalności artystycznej.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Najczęściej wszelkie jubileusze odbywają się w pięknej, uroczystej scenerii. Teraz, w związku z trudną dla wszystkich sytuacją, przychodzi nam świętować w inny sposób. W związku z odwołaną trasą koncertową Skaldów Fundacja "Gotowi do działania", przygotowała program online "Cała Polska śpiewa Skaldów."

Fundacja zachęca muzyków do nagrania własnej wersji wybranego utworu zespołu i przesłanie go na adres fundacji. Przygotowane nagrania mogą być zrealizowane w formie instrumentalnej lub wokalno-instrumentalnej. Filmy będą się ukazywać sukcesywnie na stronie fundacji, przede wszystkim zaś w mediach społecznościowych. Akcja trwa do końca 2020 roku.Udział potwierdzili już m.in: Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Robert Gawliński, Stanisław Karpiel Bułecka, Jan Karpiel Bułecka, Jacek Kawalec, Stanisław Deja, Trubadurzy, Andrzej Rybiński, Igor Dedusenko i wielu młodych utalentowanych artystów.Zespół Skaldowie - legenda polskiej muzyki - to prawdziwy fenomen nie tylko w wymiarze krajowym, ale znacznie szerszym - międzynarodowym. Formacja ta istnieje, nagrywa, aktywnie koncertuje i utrzymuje swój wysoki poziom muzyczny już 55 lat i to w bardzo stabilnym składzie.

Oficjalny debiut Skaldów nastąpił 11 października 1965 roku na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki. Rozpoczęli karierę sukcesem, bo kompozycja "Moja czarownica" z muzyką lidera Andrzeja Zielińskiego oraz tekstem poety Leszka Aleksandra Moczulskiego zdobyła I miejsce.

Po wybuchu wielkiej popularności dzięki licznym nieśmiertelnym przebojom wydanym na trzech pierwszych płytach długogrających nastąpiły kolejne okresy stałego rozwoju muzycznego, zmian brzmienia i repertuaru. Nie rezygnując z tworzenia popularnych przebojów, Skaldowie coraz częściej kierowali się w stronę tzw. prog-rocka, tworząc coraz to bardziej rozbudowane instrumentalnie formy muzyczne. Dbali bardzo o stronę tekstową. Stale współpracowali z wybitnymi poetami. Byli czasami atakowani za swój eklektyzm, za wprowadzanie w swą muzykę elementów muzyki poważnej, symfonicznej, góralskiej, wodewilowej itd., nie rezygnując przy tym z formuły rockowej czy pop-rockowej.

Ta niejednoznaczność gatunkowa muzyki Skaldów spowodowała, że zespół posiada obecnie wielką rzeszę wiernych wyrobionych muzycznie słuchaczy, dla których nie jest to tylko zespół znany przede wszystkim z wielkich hitów, ale taki, który zapewnia zarówno w swych licznych nagraniach radiowych oraz płytowych, jak i na koncertach szeroką gamę prawdziwie  artystycznych przeżyć. Poza refleksją, zadumą i mocnymi brzmieniami gwarantuje także wspaniałą muzyczną zabawę.

Skaldowie mimo swych 55 lat to nie dinozaury, lecz nadal zespół żywy, pełen werwy na estradzie i z twórczym potencjałem. Bracia Zielińscy z pomocą pozostałych muzyków nadal tworzą i nagrywają kolejne kompozycje.Aktualny podstawowy skład Skaldów:

Andrzej Zieliński - org, pno, synth, clav, voc
kompozytor większości utworów

Jacek Zieliński - voc, tp, viol

Jerzy Tarsiński - g, (od 08.1967)

Konrad Ratyński - bg, (od.11.1967)

Jan Budziaszek - dr, (od 12.1966)

Grzegorz Górkiewicz - org, pom, synth, clav ( od 05.1987)Strona Fundacji
gotowidodzialania.pl

Fanpage FB
facebook.com/Fundacja-Gotowi-do-dziakania

Wydarzenie
facebook.com/events


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok