Radio Białystok | Patronaty | SBF2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór specjalny feat. Bartek Grzanek Band

SBF2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór specjalny feat. Bartek Grzanek Band


Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór specjalny z twórczością Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana wykona Bartek Grzanek, wokalista i gitarzysta, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski, Przemek "Bęben" Kuczyński i Paweł Serafiński.

Eric Clapton, dziś niekwestionowana ikona światowej muzyki rockowej i jeden z najbardziej uznanych gitarzystów wszechczasów, 30 marca 2020 roku skończył 75 lat. Jako jedyny artysta w historii został trzykrotnie uhonorowany członkostwem Rock and Roll Hall of Fame. Ma w swoim dorobku 18 nagród Grammy. Jego twórczość wywarła ogromny wpływ na kilka pokoleń artystów na całym świecie. Także w polskim środowisku muzycznym Clapton cieszy się niezwykłą estymą.

W hołdzie jubilatowi w Polsce jest planowany cykl imprez koncertowych pod hasłem "Tribute to Eric Clapton" z udziałem wybitnych wokalistów i instrumentalistów. Projekt koordynuje jego oddany fan i autor wielu popularnych audycji radiowych - Jan Chojnacki, redaktor, propagator i uznany znawca muzyki bluesowej.

Koncertem inaugurującym ten wyjątkowy cykl będzie "SBF 2020. Tribute to Eric Clapton. Wieczór Specjalny feat. Bartek Grzanek Band" w Suwalskim Ośrodku Kultury 11 lipca 2020 r. To niezwykłe muzyczne spotkanie wypełnią współczesne aranżacje największych hitów Claptona oraz zespołów Cream, Blind Faith oraz Derek and The Dominos w wykonaniu BARTEK GRZANEK BAND.

Koncert poprzedzi prezentacja Suwałki Blues Mazda Drift 2020 tradycyjnie przed budynkiem Suwalskiego Ośrodka Kultury.11 lipca 2020, sobota, godz. 20:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK. Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca.


Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, w ramach którego każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do wypełnienia i przekazaniu pracownikowi obsługi widowni oświadczenie o stanie zdrowia.

Oświadczenie można pobrać na stronie suwalkiblues.com lub  wypełnić w SOK bezpośrednio przed wydarzeniem.


BARTEK GRZANEK BAND

Bartek Grzanek - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

Debiutował w 1 998 roku jako gitarzysta w zespole country - Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band - laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki za płytę "Testosterone". Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahana i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji "The Voice of Poland", finalista V edycji "Mam Talent" oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce

Mirosław Wiśniewski - jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym - znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski "wychował" i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

Przemek "Bęben" Kuczyński - muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny - pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju. Ma również na swoim koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017 r. zaliczony do prestiżowego grona "101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów" magazynu "Perkusista".

Paweł Serafiński - wirtuoz organów Hammonda, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w 1973 r. Laureat wielu nagród jazzowych m.in. Nagrody Stowarzyszenia Jazzowego "Melomani" i Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana (rok 1997, 2001 i 2004). Wykładowca w Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej. Wielokrotnie wyróżniony w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

 

źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

14 sierpnia 2021

źródło: mat. org.

27 sierpnia 2021

źródło: mat. org.

14 sierpnia 2021

źródło: mat. org.

27 sierpnia 2021

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok