Radio Białystok | Patronaty | Projekt "WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja"

Projekt "WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja"


Galeria Arsenal zaprasza do wzięcia udziału w projekcie "WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja".

fot. M. Zaniewski, źródło: mat. org.
fot. M. Zaniewski, źródło: mat. org.

Potrzeba realizacji  WYMIENNIKA zrodziła się z chęci poruszenia ważnych dla nas wszystkich kwestii. Jesteśmy, żyjemy z naturą, w naturze, wobec natury. Natura otacza nas wszystkich. Warto więc kreatywnie spojrzeć na nasze najbliższe, ale i dalsze otoczenie.

Projekt "WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja" będzie realizowany w Galerii Arsenał, przestrzeni miejskiej oraz Świetlicy Dziennego Pobytu Dla Dzieci przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku.

WYMIENNIK skupia wokół siebie niezwykłych ludzi: artystów sztuk wizualnych, animatorów kultury, edukatorów, filmowców, architektów, muzyków, tancerzy, aktorów.

Idea projektu zakłada uczestnictwo w działaniach artystycznych jako pewien proces nawiązania relacji społecznych, a Galerię jako miejsce spotkania, wspólnej pracy, wymiany myśli, pomysłów, doświadczeń, emocji. Zauważając naturę, uwrażliwiając się na nią, zadbamy lepiej o nas samych, o ludzi wokół nas, o naszą kulturę, społeczeństwo.


- Jesteśmy przekonane, że wymienianie się jest wartościowe! Dzięki wymianie zyskujemy potrzebniejsze nam rzeczy, doświadczenia, a nawet wiedzę, umiejętności czy talenty. Również warsztaty oraz odbiór i dzielenie się sztuką są niezwykłą wymianą. Naturalnym jest, że uczymy się od siebie wzajemnie, że się wspieramy, stąd warsztaty integrujące różne środowiska i grupy wiekowe. Uważamy bowiem, że pole sztuki, działań kulturalnych jest miejscem, gdzie możemy się spotkać wszyscy, bez względu na wiek czy niepełnosprawność. Miejscem, gdzie możemy działać kreatywnie, twórczo i nieszablonowo - zauważają organizatorki.


Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne.


Co w ramach WYMIENNIKA?

Specjalnie zaaranżowane miejsce – "Wymiennik roślin", do którego możemy przynieść sadzonkę rośliny, którą chcemy się podzielić.

"Wymiennik sztuki" - miejsce, w którym możemy wymienić się wykonanym przez siebie dziełem sztuki o tematyce związanej z naturą.

Działająca w okresie wakacyjnym, otwarta pracownia malarska, w której każdy będzie mógł rozwinąć swój warsztat malarski, tworząc obraz.

Warsztaty prowadzone przez artystów.

Wydanie zeszytu edukacyjnego WYMIENNIK z zadaniami twórczymi. 


Szczegóły poszczególnych wydarzeń będziemy zamieszczać na stronie internetowej Galerii oraz mediach społecznościowych.

Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania obowiązującymi gości instytucji.


Koordynatorki:

Katarzyna Kida

Justyna Kołodko-Bietkał

Izabela Liżewska

Justyna Zieniuk


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Partnerzy: Fundacja Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym, Instytut Działań Miejskich,  Dzień Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok